Valmierā svinēs Valmieras puiku dienu

0 komentāri

4. decembrī Valmieras integrētajā bibliotēkā un Vidzemes Augstskolā notiks Valmieras puiku diena, kas tiks veltīta arī grāmatas autoram, rakstniekam Pāvilam Rozītim, kuram 1. decembrī apritēs 125 gadi.

Kā informē Vidzemes Augstskolas studentu apvienības kultūras virziena vadītāja Vera Grāvīte, par godu rakstnieka jubilejai un viņa gara darbam jau sesto gadu pēc kārtas ar dažādu pasākumu kopumu Valmieras integrētajā bibliotēkā un Vidzemes Augstskolā tiks svinēta Valmieras puiku diena.

Plkst. 11.00 Valmieras skolu 9.klašu puiši tiksies pasākumā Valmieras puikas pēc 100 gadiem, kura laikā notiks tikšanās ar Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāju Ingrīdu Zīriņu, kurš stāstīs par Valmieras puiku takām. Pasākuma laikā notiks saruna par vīrišķību un atbildību ar atvaļinātu pulkvežleitnantu, Beverīnas novada deputātu Sandri Brālēnu.

Savukārt plkst.18:00 sāksies pasākums Mēs veidojam citu laiku, kura programmā – Ingrīdas Zīriņas stāsts par romāna Valmieras puikas atainoto laiku, improvizācijas teātra ViA GARS uzstāšanās un muzikāla vakarēšana kopā ar Vidzemes Augstskolas studentiem. Uz pasākumu aicināti visi interesenti.

Pāvila Rozīša autobiogrāfiskais romāns Valmieras puikas stāsta par vienu gadu Valmieras skolēnu un iedzīvotāju dzīvēs. Notikumi risinās pirms 1905. gada revolūcijas, kad vietējie iedzīvotāji cīnās par savām tiesībām, rīkojot slepenas sapulces un iedrošinot viens otru uz domām par cīņu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 9

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas