Vairas Vīķes-Freibergas jaunās grāmatas atvēršanas svētki  pulcē prominences

0 komentāri

Ceturtdien, 28. aprīlī, Latvijas Nacionālajā kultūras centrā sabiedrībā zināmas un prominentas personas pulcējās uz eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas grāmatas Trejādas saules. Mitoloģiskā Saule un Imanta Freiberga sastādītās tautas dziesmu izlases ”Laima. Mūža licējiņa” atvēršanas svētkiem. Pasākums bija plaši apmeklēts, un interesanti, ka uz tajā varēja iekļūt tikai ar ielūgumiem

Vairas Vīķes-Freibergas grāmata Trejādas saules. Mitoloģiskā Saule noslēdz daudzu gadu darbu ar Saules dainām un piecu sējumu ciklu, kuru māksliniecisko ietērpu radījis mākslinieks Ilmārs Blumbergs. ”Uzsākot darbu pie Saules dainām, kurā jau sākotnēji, dziesmu tekstus publicējot, atklājās vajadzība tos konceptuāli iedalīt trīs krasi atšķirīgās kategorijās. No šīm Trejādām Saulēm kosmoloģiskā saule bija viena, fiziskā saule – otra, bet mitoloģiskā jeb teiksmainā saule – trešā. Ļoti plašajā fiziskās saules dziesmu korpusā savukārt bija saskatāmi trīs atšķirīgi fiziskās saules aspekti: hronoloģiskā saule kā debesu pulkstenis, siltā saule – saistīta ar meteoroloģiskiem laika apstākļiem un gaišā saule kā dienas gaismas parādība. Katrā šajā fiziskās saules kategorijā bija tik daudz dziesmu, ka par katru no tām nācās izdot atsevišķu sējumu, līdz ar ko šis Mitoloģiskās Saules sējums būtībā ir piektais, sākotnēji paredzētās triloģijas vietā,” par savu jaunāko darbu stāsta Vaira Vīķe-Freiberga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Imanta Freiberga sakārtotajā izlasē Laima. Mūža licējiņa publicētas 2220 tautas dziesmas, kurās parādās Laimas, Laimes vai laimes vārds, sniedzot plašu pārskatu par šo tēlu un tā izpausmēm.

Skaties.lv piedāvā apskatīt fotoreportāžu no pasākuma, kurā pulcējās prominentas personas.

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas