Stūrī Zēvele iepazīstina ar pirmo singlu no jaunā albuma

0 komentāri

Latviešu indie mūzikas grupa Stūrī Zēvele iepazīstina ar pirmo singlu ”Vakars laukos” no jaunā albuma Labdien, kas savu prezentācijas koncertu piedzīvos 10. maijā Kaņepes Kultūras centrā, informē biedrība NABA.

Vakars laukos ir viena no pirmajām sarakstītajām jaunā albuma dziesmām, kas organiski saplūda ar Klāva Elsberga dzejoli starp vakaru laukos un tevi. Dziesma sevī iekļauj grupai tuvo – cilvēku attiecību tēmu, kā arī noskaņu un atmosfēru, ko var izjust, atrodoties ārpus pilsētvides – laukos, stāsta viens no grupas pārstāvjiem Klāvs Lauls.

Jauno skaņdarbu var noklausīties un lejupielādēt šeit:

Grupas Stūrī Zēvele otrā studijas albuma Labdien prezentācijas koncerts notiks 10. maijā Kaņepes Kultūras centrā. Albumu izdod mūzikas izdevniecība Naba Music/Melo Records, bet ieraksts tapis Valmierā Ģirta Laumaņa vadībā. Albums maijā būs pieejams interneta vietnēs Bandcamp, Spotify un iTunes, kā arī mūzikas veikalos un Nabaklab. Albuma noformējuma gleznu autore ir māksliniece Līga Ķempe.

Koncerta biļetes pieejamas interneta vietnē bezrindas.lv. Vietu skaits prezentācijas koncertā ir ierobežots.

Kuldīgā dibinātajā ansamblī Stūrī Zēvele, kam nosaukums dots, pateicoties grupas drauga pārrakstīšanās kļūdai, apvienojušies draugi no bērnības, kurus cita starpā vieno arī mīlestība uz mūziku. Laika gaitā grupas sastāvs ir mainījies, bet vairākus gadus tajā stabili darbojas pieci dalībnieki: Kate, Klāvs, Justīne, Maija un Uldis. Liekot lietā gandrīz klasisku indīpopa sastāvu, bet bez stingriem žanriskiem šabloniem, jaunajā albumā mūziķi radījuši silti rotaļīgu un gaišu skaņu sajūtu ar latviešu dzejnieku – Kārļa Vērdiņa, Ingas Gailes, Klāva Elsberga – tekstiem.

10. maija vakarā uz vienas skatuves kopā ar Stūrī Zēvele varēs dzirdēt vēl vienu pašmāju alternatīvās mūzikas grupu Bērnības milicija – grupu no Rīgas, kas nu jau vairāk nekā 10 gadus ir neatņemama Latvijas alternatīvās mūzikas daļa, šobrīd gatavojas minialbuma izdošanai, un koncertus sniedz reti. Kaņepes Kultūras centrā dzirdēsiet skaņdarbus no topošā albuma, kā arī jau zināmus gabalus, kam tā vien gribas dziedāt līdzi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas