Stūra mājā skatāma izrāde par Gebelsa sievas dzīvi

0 komentāri

70 gadus pēc pretrunīgi vērtētās un Nacistiskās Vācijas propagandas ministra Jozefa Gebelsa sievas Magdas Gebelsas pašnāvības 1. maijā Stūra mājā pirmizrādi piedzīvos Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas pēdējā kursa studenta Kārļa Tola monoizrāde Nakts pēc kāzām.

Kā informē izrādes koordinatore Ilze Tola, iestudējums balstīts uz poļu rakstnieka Leona Januša Višņevska 2011. gadā tapušo stāstu Nakts pēc kāzām.

Jaunais aktieris K. Tols iejutīsies pretrunīgi vērtētās vēsturiskas personas tēlā. Gebelsa, pavadot savas dzīves pēdējās dienas pazemes bunkurā 1945. gadā Berlīnes centrā, atskatās uz savu aizvadīto dzīvi, nezūdošajiem ideāliem un savu bērnu nāvi brīdī, pirms pati ir gatava krist mūžībā kopā ar vienu no nežēlīgākajiem režīmiem pasaules vēsturē.

”Ar šo izrādi vēlos parādīt skatītājiem duālismu, kas var pārņemt cilvēku, atrodoties spēcīgas ideoloģijas ietekmē. Kā šķietami pievilcīga, visnotaļ inteliģenta un pat ar savdabīgu humoru apveltīta dāma tajā pašā laikā pastrādā tik šausminošu noziegumu, ka viņu varētu droši dēvēt par 20. gadsimta Mēdeju. Viņa ir kā skaista glezna, kas tajā pašā laikā šķiet tik sirreāla un baisa,” norāda Gebelsas lomas atveidotājs.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Izrādei Nakts pēc kāzām mūziku komponējis jaunais un daudzsološais komponists Jēkabs Jančevskis, kurš kā diriģents darbojas koros Sõla, Talsu Valsts ģimnāzijas jauktais koris, Anima, Silvicola. Tāpat J. Jančevskis kā komponists veiksmīgi sadarbojies ar Latvijā profesionāliem un pasaulē atzītiem orķestriem un koriem, piemēram, Valsts Akadēmisko kori Latvija, Sinfonietta Rīga un citiem.

K. Tols šā gada jūnijā absolvēs Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas programmu. Līdz šim viņš spēlējis galvenās lomas vairākās izrādēs, tostarp Annas Eižvertiņas iestudētajā Antona Čehova lugā Ķiršu dārzs Jepihodova lomu, Pētera Krilova iestudētajā izrādē Ceļā. Augusts. Aprīlis Bairona lomu un režisores Zanes Kreicbergas iestudētajā Bjārne Roitersa Jokdara Bustera pasaule titullomu – Busteru. Tāpat K. Tols šobrīd spēlē Dirty Deal Teatro Mārča Lāča un Jāņa Joņeva izrādē Bārdas.

Pirmizrāde notiks 1. maijā Stūra mājā, Brīvības ielā 61. Izrādes notiks arī 2., 3., 4., 9., 10., 11., 15., 17. un 18. maijā. Biļetes uz izrādi var iegādāties Biļešu paradīze kasēs un internetā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas