Spīķeros atklās “Café Europa”

0 komentāri
Spīķeros atklās “Café Europa”
Foto: Ieva Lūka, LETA

No 15. augusta Spīķeru radošajā kvartālā darbosies “Café Europa” – Rīgas Inovāciju laboratorijas pasākumu programma, kas vairāk nekā pusotru mēnesi piedāvās daudzveidīgu programmu, kuru tematiku veido māksla, zinātne un jaunās tehnoloģijas.

Būt par Eiropas kultūras galvaspilsētu nozīmē uzņemties kultūras sūtņa lomu – akcentējot kultūru savā pilsētā, vienlaikus sadarboties ar citām pilsētām un valstīm. Pojektu “Café Europa Rīga” rīko RIXC, cieši sadarbojoties ar abām Eiropas kultūras galvaspilsētām – ”Rīga 2014” un ”Mons 2015”. Rīga ir pirmā vieta ārpus Beļģijas, uz kuru atceļojusi “Café Europa”, taču jau nākamgad tās hibrīdās pasākumu vietas būs apmeklējamas virknē citu pilsētu – Lincā, Karlsrūē, Sarajevā, Pilzenē un citur Eiropā.

“Café Europa” projekta koncepcijas autors ir ”Mons 2015” – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2015. gadā. Monsa par savu tēmu ir izvēlējusies devīzi ”vieta, kur kultūra sastopas ar tehnoloģijām”, un “Café Europa” kalpo par šādas tikšanās vietas paraugu. Galvenais “Café Europa” nolūks ir tuvināt cilvēkiem jaunās tehnoloģijas, iepazīstināt ar tām un padarīt tās pieejamas ikvienam. Šī iemesla dēļ “Café Europa” ietver atsauci uz vēsturisko ideju par kafejnīcu, kas jau gadsimitiem kalpojusi par atvērtu sabiedrisku vietu, kur cilvēkiem tikties, uzzināt jaunumus, pat, iespējams, iegūt jaunas zināšanas un gūt iedvesmu savstarēpjā.

“Café Europa” ir multifunkcionāla, arhitektoniski elastīga, mobila telpa, kas pielāgojama vietējam kontekstam, vienlaikus veidojot saikni ar citām līdzīga rakstura vietām citās Eiropas pilsētās.

“Café Europa Rīga” pievērsīsies 3D printēšanas un atjaunojamās enerģijas tehnoloģijām, aicinās domāt par nākotnes pilsētas ekosistēmām, cilvēces evolūciju un vizuālās uztveres psiholoģiju un citām līdzīgām tēmām gan vietējo, gan ārvalstu mākslinieku un zinātnieku sabiedrībā.

Café Europa Rīga būs atvērta no 15. augusta līdz 28. septembrim Spīķeru kvartālā pie ēkas Maskavas ielā 12k-3. Darba laiks: Pirmdienās – slēgts, no otrdienas līdz svētdienai: 12.00-18.00. Ieeja bez maksas.

Vairāk par programmu: http://riga2014.org/riga_mons

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas