Šodien sākas festivāls Rīgas Ritmi 2015

0 komentāri

1. jūlijs ir diena, kad mūzikas mīļiem durvis ver džeza, pasaules un improvizācijas mūzikas festivāls Rīgas Ritmi, kas šogad svin 15. gadadienu. Pirmais festivāla koncerts notiks Origo Summer Stage un būs apmeklējams bez maksas, informē rīkotāji.

Festivāla oficiālā atklāšana notiks plkst. 17.00 Origo Summer Stage, kur uzstāsies džezfanka deviņvīru spēks Bunch of Gentlemen un konkursa Riga Jazz Stage laureātu un pavadošā sastāva kopprojekts Riga Jazz Presents. Šis ir jau sestais gads, kad festivāls savu atklāšanas koncertu rada kopā ar tā ilglaicīgo atbalstītāju, tirdzniecības centru Origo.

Pirmie festivāla atklāšanas pasākumā uz skatuves kāps grupa Bunch of Gentlemen, kas radusies 2012. gadā un tās sastāvā muzicē deviņi talantīgi, radoši džentlmeņi, kas ar sirdi un dvēseli atdevušies kvalitatīvas fanka un džeza mūzikas radīšanai un atskaņošanai. Puiši uzstājušies Saulkrasti Jazz, Cēsu Mākslas festivālā, Riga Fashion Mood, Ventspils Groove, kā arī Bliuzo naktys un Jūras festivālā Lietuvā. Galvenais mērķis koncertos – radīt enerģijas apmaiņu ar publiku un attiecīgi ballīti!

Riga Jazz Presents ir starptautiskā džeza mākslinieku konkursa Riga Jazz Stage projekts, kurā piedalās džeza izpildītāji no Latvijas, Lietuvas un Dānijas. Dzied Kristīne Prauliņa (Latvija) un Malēne Kergorda (Malene Kjaergaard, Dānija).

”Festivāla atklāšanas koncerts Origo Summer Stage ir īpašs ne tikai ar to, ka tas ieskandina Rīgas Ritmus, bet arī katru gadu tajā tiek prezentēti labākie jaunie džeza talanti – Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa Riga Jazz Stage laureāti. Origo Summer Stage ir prezentējusi gan Intaru Busuli, gan lietuviešu vokālisti Lauru Budreckīti un šogad – vokālisti Kristīni Prauliņu, saksofonistu Dāvi Jurki un arī vokālisti Malēni Kjagardu no Dānijas. Origo Summer Stage skatuve ir lieliska vieta, kur prezentēt jaunos džeza talantus, jo, tāpat kā džezs, arī Origo laukums vienmēr ir kustībā,” stāsta festivāla Rīgas Ritmi dibinātājs Māris Briežkalns.

Plkst. 21.00 Kaņepes Kultūras centrā uzstāsies tradicionālās romu mūzikas un tango trio Zingaros no Argentīnas – tas apvieno mūzikas kaislības un Argentīnas tango nostalģisko dabu.

Vairāk informācijas par festivāla programmu meklē rigasritmi.lv!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas