Slavens vācu grafiti mākslinieks interpretē Raini

0 komentāri

Īsfilmu projekta #domasspēks 14. epizodē populārais vācu grafiti mākslinieks Potterroboter KEN interpretē fragmentu no Raiņa lugas Zelta zirgs.

#domasspēks jaunākā epizode veltīta Raiņa lugai Zelta zirgs (1909), kuras fragmentus interpretē gan dziedātājs Goran Gora un žurnāliste Eva Ikstena-Strapcāne, kas iemiesojas Raiņa un Aspazijas tēlos, gan vācu grafiti mākslinieks Plotterroboter KEN. Epizodē redzams, kā mākslinieks pamestā Berlīnes fabrikā rada jaunu darbu, iedvesmojoties no lugā paustajām idejām, norāda Jura Podnieka studijas pārstāve Marta Kontiņa.

Plotterroboter KEN ir viens no pazīstamākajiem Vācijas grafiti māksliniekiem. Viņa darbi atrodami Berlīnes industriālajās zonās un pamestu fabriku teritorijās. Plotterroboter KEN darbu stilistiku caurstrāvo reālisms un dramatisms.

”Mani darbi atspoguļo mūsdienas. Neapturamais pieprasījums pēc enerģijas, globālā industrializācija un pasaules lielvaru konflikti. Ainas no vietām, kur karš ir kļuvis par ikdienišķu parādību. Vides piesārņojums un tā ietekme uz cilvēkiem un dzīvniekiem, dzīvnieku masu producēšana un globālās klimata pārmaiņas liek uzdot daudz jautājumus par mūsu nākotni,” par savu darbu tematiku stāsta mākslinieks.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas