Skaņu mežā uzstāsies bundzinieks Pols Nilsens-Lovs

0 komentāri

Nepieradinātās mūzikas festivālā Skaņu mežs uzstāsies norvēģu improvizētājs Pols Nilsens-Lovs. Bundzinieka uzstāšanās notiks 10. oktobrī – noslēdzošajā festivāla koncertvakarā. Festivālā mūziķis uzstāsies gan solo, gan kopā ar kādu vēl neizziņotu viesi, informē festivāla organizatoru pārstāvis Rihards T. Endriksons.

Četrdesmit gadus vecais Pols Nilsens-Lovs (Paal Nilssen-Love) ir ticis nosaukts par ”vienu no pasaules labākajiem bundziniekiem” (The Guardian), ”vienu no redzamākajiem perkusionistiem Eiropā” (Cafe OTO) un ”vienu no inovatīvākajiem, dinamiskākajiem un daudzpusīgākajiem bundziniekiem improvizētajā mūzikā” (Down Beat).

”Viena no manām primārajām interesēm ir spēlēt mūziku, kas ir ļoti intensīva un pārsātināta ar enerģiju,” apgalvo bundzinieks. ”Es uzskatu, ka mūzikas spēlēšanai jābūt apveltītai ar ļoti saspringtu, fizisku sajūtu, lai arī tāda muzicēšana pieprasa spēkus izsmeļošu slodzi instrumentālistam.”

Nilsens-Lovs nāk no skandināvu brīvās improvizācijas kopienas, un sākotnēji ieguva popularitāti kā Matsa Gustavsona (Mats Gustafsson) trio The Thing dalībnieks. Viņš bieži uzstājas duetos, un uztur ilgstošas radošas attiecības ar slavenākajiem saksofonistiem brīvajā improvizācijā un frīdžezā, tostarp jau minēto Matsu Gustavsonu (Mats Gustafsson), Pēteru Brocmanu (Peter Brotzmann), Kenu Vandermarku (Ken Vandermark), Džo Makfī (Joe McPhee), Akira Sakata (Akira Sakata), Frūdi Jerstādu (Frode Gjerstad) un citiem.

Lovs ir aktīvs arī trokšņu mūzikas scēnā, bieži sadarbojoties ar tautiešiem Lasi Marhaugu (Lasse Marhaug) un Maju Ratki (Maja. S.K. Ratkje), un noizrokā, uzstājoties elektriskās ģitāras un bungu duetos ar no-wave leģendu Arto Lindseju (Arto Lindsay), Džeimsu Plotkinu (James Plotkin) no grupas Khanate, Teriju Eksu (Terrie Ex) no grupas The Ex un 2013. gada Skaņu meža viesi Otomo Jošihidi (Otomo Yoshihide).

2013. gadā Nilsens-Lovs dibināja pats savu orķestri – 12 cilvēku ansambli ar nosaukumu Paal Nilssen-Love Large Unit, kas izpilda bundzinieka rakstītās kompozīcijas un improvizē viņa vadībā. Ansambļa pirmie ieraksti tika izdoti 2014. gadā.

Visai nozīmīga Pola Nilsena-Lova daiļrades daļa ir solo bungu improvizācijas – līdz šim brīdim bundzinieks izdevis piecus solo bungu ierakstus, un arī bieži sniedz solo priekšnesumus.

Skaņu mežā 2015 Nilsens-Lovs sniegs dubultu priekšnesumu: no sākuma bundzinieks uzstāsies solo, taču pēc tam improvizēs duetā ar kādu vēl neizziņotu tenorsaksofonistu.

Festivāla norises vieta tiks izziņota tuvākajos mēnešos.

Vairāk informācijas skanumezs.lv un paalnilssen-love.com

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas