Sākušās Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru skates

0 komentāri
Sākušās Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru skates
Foto: Uldis Āboliņš, LNT

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru skatēs piedalīsies gandrīz 17 000 dziedātāju.

No 23. aprīļa līdz 15. maijam noritēs XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru skates. Šogad koru skatēm gatavojas ap 17000 dziedātāju. Skatēs koriem jāizpilda viena obligātā dziesma un divas izlozes dziesmas. Korus skatēs vērtē māksliniecisko izpildījumu, vokālo sniegumu, tehnisko izpildījumu un kopiespaidu, norāda XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Šogad svētkos startēs vairāk kolektīvu nekā iepriekšējos svētkos – 455 kori. Būtiski palielinājies ir zēnu koru un 5. – 9. klašu koru skaits. Sarūkot vidusskolēnu skaitam, ir radušies apvienotie 5.–12. klašu kori. Kopējais dalībnieku skaits koru kolektīvos, kas piedalīsies skatēs, ir gandrīz 17 000. Vēlamies pateikties gan kolektīvu vadītājiem, gan skolām un pašvaldībām, vecākiem un pašiem bērniem un jauniešiem par neizsīkstošu koru dziedāšanas tradīcijas apgūšanu un kopšanu, jo jauno koristu skaists šogad ir pat nedaudz pieaudzis salīdzinoši ar iepriekšējiem svētkiem, kad skatēs startēja 16700 dalībnieku,” atzīmē svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Visvairāk koru piedalās no Rīgas pilsētas (vairāk nekā 100), Tukuma, Talsu, Liepājas. Valmieras, Daugavpils un Rēzeknes pilsētām un novadiem. Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos tradicionāli nepiedalīsies 1. – 4. klašu kori, kuriem pirmās iemaņas Dziesmu un deju svētku tradīciju apgūšanā būs iespēja izbaudīt īpašajā salidojumā 2016. gadā.

Koru skates vērtēs Rīgas Doma kora skolas jauktā kora diriģents, Noslēguma koncerta Manā dziesmā tu… mākslinieciskais vadītājs, Svētku virsdiriģents Gints Ceplenieks, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Mūzikas pedagoģijas nodaļas vadītājs, Noslēguma koncerta Manā dziesmā tu… mākslinieciskais vadītājs, Svētku virsdiriģents Edgars Vītols, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asoc. profesors, Svētku virsdiriģents Romāns Vanags, Rīgas Doma kora skolas mūzikas projektu vadītājs, Svētku Goda virsdiriģents Jānis Erenštreits, Ventspils novada skolu koru virsdiriģents, Svētku virsdiriģents Eduards Grāvītis, kordiriģents, mūzikas pedagogs, komponists Jānis Grigalis, Rīgas Doma zēnu kora mākslinieciskais vadītājs, Svētku virsdiriģents Mārtiņš Klišāns un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asoc. profesors, Svētku virsdiriģents Arvīds Platpers.

Skašu norises datumi un vietas:

• 23. aprīlī Ķekavā un Bauskā,
• 24. aprīlī Jūrmalā, Dobelē un Jelgavā,
• 27. aprīlī Popē, Ventspilī, Kuldīgā un Liepājā,
• 28. aprīlī Grobiņā un Saldū,
• 29. aprīlī Preiļos, Krāslavā un Daugavpilī,
• 30. aprīlī Rēzeknē un Ludzā,
• 5. maijā Valmierā, Mazsalacā, Rūjienā un Smiltenē,
• 6. maijā Alūksnē, Balvos un Gulbenē,
• 7. maijā Madonā un Jēkabpilī,
• 8. maijā Talsos un Tukumā,
• 11. maijā Ogrē un Aizkrauklē,
• 12. maijā Siguldā, Cēsīs un Limbažos,
• 13., 14. un 15. maijā Rīgā.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies Rīgā no 6. jūlija līdz 12. jūlijam, tajos piedalīsies ap 37 000 dalībnieku. XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus rīko Valsts izglītības satura centrs, atbalsta lieldraugi Swedbank un Kārums, kā arī atbalstītāji Latvijas Mobilais telefons (LMT), Latvijas Valsts meži, Valsts kultūrkapitāla fonds, Statoil, Sixt auto noma un Moller Auto lidosta.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas