Sācies Lielā Kristapa filmu maratons

0 komentāri

Kopš otrdienas mēnesi skatītāji varēs vērtēt vietējo kinematogrāfistu gada ražu – sācies Lielā Kristapa laiks. Kopumā tās ir 87 dažādas filmas, lielākoties īsfilmas un dokumentālās filmas.

Nacionālajai kino balvai šogad pieteikts rekordliels darbu skaits – 87, taču kategoriju skaits ir neviendabīgs. Visvairāk pieteiktas dokumentālās filmas televīzijas auditorijai, savukārt pilnmetrāžas spēlfilma ir tikai viena.

”Lai kā mēs gribētu, nacionālā kino potenciāls nav tik milzīgs, lai saražotu tik daudz filmu tik īsā laika posmā, tādēļ pamatā būs dokumentālās filmas, animācija, bet spēlfilmas ir mazāk,” norāda Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Šogad Lielais Kristaps nāk ar eksperimentu –  no šauras profesionāļu žūrijas pārejot uz daudz plašāku loku, līdz pat 400 cilvēkiem. Jauninājums kino vidē vērtēts neviennozīmīgi, taču organizatori nolēmuši riskēt paplašināt balsstiesīgo loku, velkot paralēles, kā tas notiek Amerikas Savienotajās Valstīs. Vai iecere būs sevi attaisnojusi, lielā mērā noteiks to, vai prakse tiks turpināta arī turpmāk.

Visas Lielā Kristapa filmas jau no otrdienas veselu mēnesi ir skatāmas kinoteātrī Kino Citadele. Savukārt balvu pasniegšanas ceremonija būs 25. oktobrī.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas