Rīgas Latviešu biedrībā būs skatāms mūzikls “Sprīdītis”

0 komentāri

5. oktobrī plkst.14.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē notiks Andreja Jansona un Viļņa Baumaņa mūzikla visai ģimenei “Sprīdītis” izrāde. Pie diriģenta pults būs Andrejs Jansons.

Mūzikla libretu un tekstus pēc Annas Brigaderes pasaku lugas “Sprīdītis” motīviem rakstījis Vilnis Baumanis. Tā mūzikas autors ir Ņujorkā dzīvojošais latviešu komponists un diriģents Andrejs Jansons. Mūzikls tapis 1978.gadā un pirmizrādi piedzīvojis Bostonā. Vēlākajos gados ar to varējuši iepazīties arī latviešu skatītāji Ņujorkā, Toronto, Melburnā, Sidnejā, Minsterē un Garezerā, bet Rutgers universitātē Ņūdžersijā tapis mūzikla iestudējums angļu valodā.

Jaunākajā iestudējumā, kas tapis ar Rīgas 6.vidusskolas spēkiem, piedalās vairāk nekā simts bērnu un jauniešu no skolas kolektīviem – skolēnu teātra “Skatuves kods”, simfoniskā orķestra un jauktā kora “Saule”. Izrādes režisores ir Sandra Dambiniece un Ingrīda Kušķe, pedagogi – Haralds Bārzdiņš, Inta Godiņa un Ārijs Šķepasts.

Pēc pirmizrādes, kas šī gada pavasarī notika Rīgas Latviešu biedrības zālē, teātra zinātnieks Viktors Hausmanis laikrakstā “Laiks” to novērtēja kā brīnumu, īpaši uzteicot Sprīdīša lomas tēlotāju Deividu Lagzdiņu, “kas bija noteikts un izdarīgs, un nekādā ziņā nekāds ņaudētājs”.

“Sprīdītis” ir vēstījums par mūsu tautas vērtību sistēmu, kas palīdz saglabāt sirdi “skaidru kā dimanta oliņa”. Sprīdītis ir vienkāršs lauku puika, kurš nav gājis augstās skolās, neko nenojauš par modernajām tehnoloģijām, bet zina par dzīvi visu svarīgāko un būtiskāko. Laipnība, drosme, labestība, cēlsirdība, patiesa mīlestība un spēja dalīties – tāda ir Sprīdīša vērtību pasaule. Un šīs vērtības ir svarīgi realizēt tieši mājās.

Mūzikla veidotāji vēlas mācīties no lugas varoņa un kopā ar skatītājiem tuvoties Sprīdīša dvēseles skaidrajai un skaistajai pasaulei. Annas Brigaderes radītais Sprīdītis, līdzīgi kā Lāčplēsis vai Laimdota, ir viena no latviešu tautai tuvām un saprotamām kultūras zīmēm. Šim vēstījumam nekad nebeigsies “derīguma termiņš”.

Mūzikla “Sprīdītis” izrāde 5.oktobrī ievadīs Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) Kultūras fonda rīkoto II kultūras konferenci “Latvija ārpus Latvijas. Kultūra, vēsture emigrācija un nacionālā identitāte”.

Biļetes cena uz izrādi ir 2 iero. Biļetes var iegādāties Rīgas Latviešu biedrībā katru dienu no plkst.9.00 līdz plkst.19.00. Izrādes dienā biļetes varēs nopirkt no plkst.13.00 pie Rīgas Latviešu biedrības Lielās zāles. Kolektīviem pieteikumiem lūgums zvanīt pa tel. 29151551.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas