Rīgas izstādēs – pagājušā gadsimta Ziemassvētku rotājumi un stāsti par bēgļu gaitām

0 komentāri

Kamēr galvaspilsētas kultūras dzīvē uz sarkanā paklāja starmešu gaismā mirdz kino, raidījums 900 sekundes lūkoja, kas patlaban notiek aiz muzeju sienām un izstāžu zālēs.

Ceļojums cilvēka sarežģītajā ”iekšējā fabrikā”, izsmalcināti Ziemassvētku dekori un šokējošs futūrisms – apmēram tā īsumā varētu raksturot tematisko amplitūdu izstādēm, kurās ielūkojās LNT.

Mākslas zinātniece Aiga Dzalbe norāda, ka saistībā ar Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu Rīgā izstāžu piedāvājums šogad ir ievērojami krāšņāks.

Aiga Dzalbe, mākslas zinātniece:
Kopumā skatoties, ir vairāk labas mākslas. Man gribētos teikt, ka izstādes tiek veidotas rūpīgāk, tās ir arī izstādes ar lielāku atļaušanos.

Mākslas zinātniece īpaši izceļ skandalozā gleznotāja Miķeļa Fišera izstādi Netaisnība Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejā. ”Tie ir gluži vai arhaiski Asīrijas mākslas garā veidoti kokgriezumi par futuroloģiskām tēmām,” stāsta A. Dzalbe.

Tāpat muzeji arvien vairāk izmanto jaunākās tehnoloģiskās iespējas un tās apmeklētājiem ļauj parādīt daudz lielāku daļu no ekspozīcijas, atzīst Muzeju biedrības pārstāvji.

Kā viens no piemēriem tiek minēta Okupācijas muzejā no 17. decembra skatāmā interaktīvā izstāde par Latvijas iedzīvotāju bēgļu gaitām pirms 70 gadiem Rietumeiropā.

Kārlis Dambītis, Latvijas Okupācijas muzeja kurators:

Mēs pa mēnešiem esam mēģinājuši rekonstruēt, kāda bija karadarbība un kā tas iespaidoja bēgļu kustību no Latvijas, kuros mēnešos viņa bija aktīvāka.

Izstādē ir arī atsevišķu trimdas latviešu stāsti, tā laika priekšmetu fotogrāfijas un pat bēgļu koferis, kurā atrodams Latvijas karogs. Tā ir tikai pirmā daļa no izstādes, kuru ar laiku papildinās stāsti par latviešu bēgļu gaitām uz ASV un Austrāliju.

Vairāk uzzini video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas