Rīgas Biržā aplūkojamas Eiropas izcilāko mākslinieku gleznas

0 komentāri

Nebijis notikums Latvijas un visas Baltijas muzeju vēsturē. Rīgas Biržā, sākot ar 1. maiju, apmeklētāji varēs aplūkot izstādi Provansas valdzinājums. Unikālajā ekspozīcijā vienkopus būs apskatāmi 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma leģendārāko mākslinieku darbi. Ar šo izstādi Borisa un Ināras Teterevu fonds svin piecu gadu darbību Latvijā, tieši pateicoties šiem mecenātiem, Eiropas izcilāko meistaru gleznas rotā Rīgas Biržas izstāžu zāli.

Izstādē Provansas valdzinājums vienkopus sapulcināti to dižgaru meistardarbi, kuru vārdi veido pasaules mākslas vēstures spožākās lappuses.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šeit aplūkojami Pjēra Ogista Renuāra, Anrī Matisa, Vinsenta van Goga, Pola Gogēna, Marka Šagāla, Raula Difī, Pablo Pikaso, kā arī citu ievērojamu autoru daiļdarbi. Visus māksliniekus savulaik apbūrusi Dienvidfrancija, kuri to iemūžināja neatkārtojamās gleznās. Tik vērienīga izstāde Latvijā aplūkojama pirmo reizi.

Šāda mēroga izstāde Latvijā visticamāk nenotiktu bez dāsno mecenātu – Borsia un Ināras Teterevu fonda atbalsta.

Lai īstenotu šo projektu, ieguldīts divu gadu darbs, braucot un pierunājot Eiropas lielākos muzejus, lai tie atļautu pasaules meistardarbus izrādīt Latvijā.

Izstāde Provansas valdzinājums apmeklētājiem durvis vērs 1. maijā, tās rīkotāji parūpējušies par ļoti pieejām biļešu cenām – 1 eiro 42 centi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas