Rīga 2014 uzskata, ka izdevies lauzt neizteiksmīgo Baltijas tēlu

0 komentāri

Aizejošais gads Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas zīmē pavadīts kopumā veiksmīgi. Tā uzskata kultūras pasākumu rīkotāji. Lai gan budžeta iespējas bijušas ierobežotas, tomēr izskanējusi gan Pasaules koru olimpiāde, gan sarīkotas elitāru mākslinieku izstādes, gan arī publiskai apskatei pavērti Stūra mājas pagrabi.

Tieši mēnesis atlicis līdz brīdim, kad Rīga atvadīsies no Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa. Līdz tam gan vēl Latvijas Nacionālajā operā notiks viens no pamanāmākajiem pasākumiem – Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija.

Šo balvu mēdz dēvēt arī par Eiropas Oskaru, kurā pulcējas vecā kontinenta kinematogrāfa zieds. Ne vienmēr, bet atsevišķos gadījumos kultūras galvaspilsētas statuss piesaista balvu  pasniedzēju interesi.

Visa gada pasākuma organizētāji, nodibinājums Rīga2014, uzskata, ka Latvijai ir izdevies lauzt neizteiksmīgo Baltijas tēlu, kas bija radies krīzes iespaidā.

Gan Tallina, gan Viļņa savu gada programmu bija spiestas aizvadīt ar ļoti ierobežotiem budžetiem.

Nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle:
Mēs gluži automātiski tiekam ierakstīti to pašu neveiksmīgo Eiropas kultūras galvaspilsētu sarakstā…, un tas arī zināmā mērā deva ļoti lielu impulsu, realizējot šo projektu.

Rīgas īpatnība bija tās aktivitāšu daudzveidība. No smalkiem pasākumiem izmeklētai publikai līdz radošajiem kvartāliem.

Socioloģiskie dati rāda – kopējais pasākumu apmeklētāju skaits lēsts ap pusotru miljonu, lai gan nereti cilvēki atzīst, ka neko īpašu nav pamanījuši.

Plašs atspoguļojums bijis ārvalstu medijos, ko sociologs Arnis Kaktiņš redz kā valsts reklāmu.

Sociologs, SKDS direktors Arnis Kaktiņš:
Man nav ne mazāko šaubu, kas tas sekmēs tūrisma plūsmu vēl pāris gadus, ne tikai pusgadā bet arī 2016.-2017. gadā.

Daudzi savām acīm vēlēsies redzēt Stūra mājas pagrabus, kas ar Okupācijas muzeja atbalstu kļuva par vienu no populārākajiem apskates objektiem. Čekas nams darbosies vēl nākamo gadu. Izstādes kurators, cer, ka tas kalpos par grūdienu pastāvīgai darbībai.

Tematiskās līnijas Brīvības iela kurators Gints Grūbe:
Lielā mērā mēs sagaidām, ka Okupācijas muzejs to turpinās darīt. Bet kopumā tā ir daudzu cilvēku iniciatīva, kas varētu nākt arī palīgā un nākotnes saturu atrast šai ēkai.

Līdz finiša beigām vēl mēnesis, taču nodibinājuma darbinieki, izmantojot reto iespēju būt kopā, vienojās fotogrāfijā.

Kaut kas līdzīgs būs iespējams 2027. gadā, kad kāda no Latvijas pilsētām būs tā gada galvenās Eiropas kultūras galvaspilsētas dublieris.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas