Rīgā valsts svētkus svinēs ar tematiskiem pasākumiem, koncertiem un uguņošanu

0 komentāri
Rīgā valsts svētkus svinēs ar tematiskiem pasākumiem, koncertiem un uguņošanu
Foto: Edijs Pālens, LETA

18. novembrī Rīgā, svinot Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienu, paredzēta plaša svinību programma, tostarp svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija, Nacionālo Bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, daudzveidīgi koncerti, kopīga Latvijas himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana, informē Rīgas domē.

Gaidot 18. novembri, iedzīvotāji aicināti apmeklēt svētku ieskaņas pasākumus, kas notiks 15., 16. un 17. novembrī. Šajās dienās būs Latvijas Nacionālā teātra izrāde Latgola.LV -1, koncerti ar koru, pūtēju orķestra, tautas deju ansambļu, bērnu vokālās grupas un tautā iemīļotu solistu piedalīšanos, kas notiks Rīgas kultūras centros, Rīgas Sv. Jēkaba Romas katoļu katedrālē un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Svētku rīts galvaspilsētā sāksies ar Ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā, tad iedzīvotāji gaidīti pie Brīvības pieminekļa, kur notiks ziedu nolikšanas ceremonija, bet vēlāk ikvienam interesentam 11. novembra krastmalā būs iespēja vērot Nacionālo Bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi. Vakarā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti pie Brīvības pieminekļa uz Svinīgo pasākumu par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienai, kurā piedalīsies profesionālais pūtēju orķestris Rīga, jauniešu koris Balsis solisti Ieva Parša, Intars Busulis un diriģenti Mārtiņš Ozoliņš, Agita Ikauniece un Ints Teterovskis, kā arī mūziķi – Mārcis Auziņš, Edvīns Ozols, Kaspars Grigalis un Madars Kalniņš. Pasākumu vadīs Haralds Burkovskis. Plkst. 20.00 klātesošos uzrunās Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš. Plkst. 21.00 jau tradicionāli valsts svētkos iedzīvotāji aicināti vienoties kopīgā Latvijas himnas Dievs, svētī Latviju! dziedāšanā un krāšņas uguņošanas vērošanā 11. novembra krastmalā.

Līdztekus šiem pasākumiem Rīgā ikvienam ir iespēja apmeklēt daudzos koncertus. Rīgas Kongresu namā, piedaloties Vidzemes kamerorķestrim, korim Sōla un daudziem pazīstamiem, tautā iemīļotiem solistiem notiks koncerts Trejas gunis atmodai. Rīgas Latviešu biedrības namā klausītājus uz koncertu Spēka vārdi Latvijai gaidīs folkloras kopas. Kultūras centrā Mazā ģilde koncertā Mūžam dzīvot… uzstāsies kori Balsis un Jasmīnas koris, bet Lielajā ģildē koncertā Veltījums muzicēs Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris. Savukārt Rīgas Latviešu biedrības namā būs Latvijas vīru koru dižkoncerts Rīga dimd, Latvija dzied.

Svētku koncerti būs ne tikai pilsētas centrā, bet arī apkaimēs. Koncertā Es stāvu dziesmas vidū, kas notiks kultūras un atpūtas centrā Imanta, apmeklētājus priecēs dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova kopā ar kori un instrumentālo grupu. Rīgas kultūras centrā Iļģuciems ar brāļu Ziemeļu piedalīšanos būs koncerts Es gribu dzīvot Tēvu zemē, bet Kultūras pilī Ziemeļblāzma uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris ar solistēm Elīnu Šimkus un Ilzi Zariņu. Atpūtas centrā Lido apmeklētāji aicinātu uz Latvijas Dzimšanas dienas koncertu.

Svētku pasākumi notiks arī pilsētas muzejos – Rīgas Jūgendstila centrā, Rīgas Porcelāna muzejā, kā arī dievnamos – Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā un Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Īpašu svētku noskaņu šajās dienās no 14. līdz 18. novembrim pilsētā radīs Gaismas festivāls Staro Rīga 2014, kā arī pilsētas noformējums – vides objekti Spārni, Novembra stari, Vertikāle, Lidojuma ceļš, Arka un citi pilsētas parkos, laukumos, skvēros, alejā, kā arī Vecpilsētā un kanālmalā, kur būs izvietots dzīvā uguns noformējums ar objektiem Ugunsziedi, Ugunsburas, sveču grozi, sveču gaismas kastes, uguns trauki un ugunskuri.

18. novembrī sabiedriskais transports Rīgā būs bez maksas.

Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienai veltītos pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas dome, detalizēta pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē kultura.riga.lv, kā arī drukātā veidā Tūrisma un informācijas centros.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas