Rīgā uzstāsies Indijas klasiskās mūzikas pārstāvis Ali Hāns

0 komentāri

29. septembrī Rīgas Kongresu namā pirmo reizi Baltijā ar vienīgo koncertu uzstāsies sāroda virtuozs Ustads Amdžads Ali Hāns. Indijas klasiskās mūzikas leģenda spēlēs kopā ar saviem dēliem, senas mūziķu dzimtas septīto paaudzi, informē aģentūra Absolute Music Management.

Koncerta rīkotāji norāda, ka Ustada mūzika pārsteidz ar savu satriecošo dzidrumu, spēku un dziļumu. Tā atstāj neizdzēšamu emocionālo un garīgo atbalsi klausītāju sirdīs visā pasaulē. Viņa sāroda radītās skaņas bieži salīdzina ar neskaitāmu dārgakmeņu mirdzumu, tik daiļas tās ir savā harmonijā un spozmē. Maestro vara pār savu instrumentu, viņa virtuozitāte tiek uzskatīta par nepārspētu. Dalailama XIV ir teicis, ka “Amdžads Ali Hāns ar savu mūziku nes pasaulei cilvēciskā gara dziļumu, sirds siltumu un kalpošanas apziņu”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Britu prese Ustadu dēvē par izcilāko visa divdesmitā gadsimta sārodistu. Pirmo koncertu viņš sniedza sešu gadu vecumā, tobrīd būdams Hafiza Ali Hāna māceklis. Šodien Ustads Amdžads Ali Hāns regulāri uzstājās pasaules slavenākajās koncertzālēs: Carnegie Hall, Royal Albert Hall, Sidnejas Operā, Vašingtonas Kennedy Center, Briseles Palais des beaux-arts, Parīzes Théâtre de la Ville, Frankfurtes Vecās operas Mocarta zālē un Vīnes Mocarta namā utt.

Viņš ir komponējis vairākus koncertus sārodam ar orķestri, sadarbojas ar daudziem simfoniskajiem orķestriem visā pasaulē – tostarp Francijas Nacionālo, Skotijas, Britten Sinfonia, Stenfordas, Honkongas, Taipejas orķestri u.c.

Par izcilo mūziķi ir uzņemtas sešas filmas un publicētas četras grāmatas. Viņš ir saņēmis Indijas augstāko civilo apbalvojumu, daudzas godalgas un goda titulus visā pasaulē – piemēram, mūziķim par godu Masačūsetsas štats 1984. gada 20. aprīli izsludināja par Amdžada Ali Hāna dienu. Maestro savās zināšanās, pieredzē un talantā dalās ar studentiem visos kontinentos, būdams goda doktors un pasniedzējs divdesmit universitātēs.

Rīgā dižais sāroda guru Ustads Amdžads Ali Hāns uzstāsies kopā ar saviem dēliem Amānu un Ajānu, kuri jau septītajā paaudzē pārmanto un turpina Senia Bangash gharānas mūzikas tradīciju. Amāns Ali Hāns un Aijāns Ali Hans pārsteidz klausītājus ar savu virtuozitāti un enerģiju. Kopā ar tēvu viņi veido unikālu trio, kas tieši uz skatuves iemieso seno Indijas tradīciju, skolotājam nododot sakrālās zināšanas skolniekiem.

Divi izcili akomponētāji – tablas virtuozi Satjadžits Talvalkars (Mumbaja) un Sandžu Višnu Sahai (Benaresas gharāna) – ir neapstrīdama papildus vērtība šajā unikālajā koncertā.

“Iespēja ko tādu dzirdēt klātienē tiek dota tikai reizi dzīvē, un to nevajag laist garām,” koncertu vērtē sārodists Sergejs Akašs Ancupovs, dižā Ustada māceklis un Rīgā izveidotās Indijas mūzikas skolas Sarasvati vadītājs.

Vairāk par mūziķiem – sarod.com

Biļetes uz koncertu varat iegādāties Biļešu servisa kasēs un mājaslapā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas