Rīgā notiks pirmais improvizācijas teātra festivāls

1 komentārs

No 21. līdz 25. oktobrim pirmo reizi Rīgā notiks starptautisks improvizācijas teātra festivāls; vieni no Improfest Rīga 2014 gaidītākajiem dalībniekiem būs Čikāgas labākais improvizācijas teātris IO.

”Improvizācijas teātra kā žanra popularitāte Latvijā turpina augt. To pierāda arvien jaunu impro grupu rašanās, un fakts, ka skatītāju tām pietiek, kas savukārt pierāda, ka paplašinās arī skatītāju loks. Tāpat kā cilvēkus vienmēr interesējis jautājums – vai tur ārā kāds ir?, tā improvizācijas cienītājus vienmēr interesē – vai tur ārā ir kāds improvizators?” retoriski jautā festivāla rīkotāji no Karaliskā Improvizācijas teātra (KIT).

22. oktobrī plkst. 19:00 Dailes teātra mazajā zālē ar improvizācijas priekšnesumu viesosies Čikāgas labākais improvizācijas teātris IO, kuru Rīgā pārstāvēs Rance Rizutto (Rance Rizzutto) un Tara Defrancisko (Tara Defrancisco). Izrāde notiks angļu valodā.

”Lai arī, skatoties uz globusa, neizskatās, ka Čikāga ir lielāka par Rīgu, tomēr jāatzīst, ka ir gan lielāka, gan arī improvizācijas tradīcijām bagātāka. Tāpēc sagaidāms amerikāniski ritmisks, kvalitatīvs un galvenais jautrs impro vakars,” stāsta KIT pārstāvji. Lai viesi nejustos vieni, viņus vakarā pieteiks Kaspars Breidaks un pavadīs Valters Osis pie klavierēm. Šajā viesošanās reizē šī būs vienīgā IO izrāde Latvijā.

”Lai arī nosaukums starptautiskais improvizācijas teātra festivāls Improfest Rīga 2014 skan pārgalvīgi, mēs sāksim prātīgi – ar vienu ārzemju teātri, lai attaisnotu vārdu ”starptautiskais”, un pieciem pašmāju teātriem, lai būtu vairākumā,” skaidro rīkotāji. Šoreiz festivāls būs pārsvarā uz improvizācijas pieredzes apmaiņu vērsts, improvizātori no Čikāgas vadīs nodarbības jau pieredzējušākiem improvizātoriem, savukārt pašmāju improvizātori dalīsies ar savu pieredzi tiem, kam šis žanrs pagaidām ir svešs, bet vilina.

Pieteikties uz IO meistraklasēm, kas notiks 21., 22. un 23. oktobrī, improvizatori var šeit. Pieteikties uz iesācēju meistarklasēm 25. oktobrī, ko vadīs improvizācijas teātru Rīgas Improvizācijas teātris (RIT), Impro Zoo, Spiediens, Impro vīns un KIT pārstāvis, var, sūtot pieteikumu uz e-pastu info@improfestriga.lv.

Biļetes – Biļešu serviss kasēs un bilesuserviss.lv. Festivālu organizē improvizācijas teātri RIT, Spiediens, Impro Zoo, Improvīns, KIT.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Pumpurs
    0

    Pumpurs

    o,beidzot būs iespēja salīdzināt mūsu pašu Jāni Skuteli ar citiem improvizātoriem.

    07.10.2014 15:48

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas