Rīgā būs skatāma līdz šim plašākā Gustava Kluča darbu izstāde

0 komentāri

No 23.augusta līdz 26.oktobrim Latvijas nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ”Arsenāls” būs skatāma līdz šim plašākā izcilā latviešu izcelsmes mākslinieka Gustava Kluča darbu izstāde ”Kāda eksperimenta anatomija”.

”Gustava Kluča personība Latvijai un latviešiem ir ļoti nozīmīga ar to, ka tas ir vārds, ko patiešām pazīst visā pasaulē. Izstādes veidotāji vēlas mainīt situācija, ka Rietumu pasaulē Kluča vārdu zina labāk nekā Latvijā,” stāsta izstādes kuratore Iveta Derkusova, piebilstot, ”nenoliedzami Kluča vārdu visu laiku ir pavadījusi duālā situācija ar viņa iesaisti Padomju Krievijas mākslas vidē, kas ietver arī sadarbību ar totalitāro režīmu.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā tapusī izstāde aicina paskatīties, kas ir tās kvalitātes viņa mākslā, kas stāv pāri laikam aicina pieņemt Gustava Kluča mantojumu tādu, kāds tas ir – rēķinoties ar sarežģīto vēsturisko kontekstu.

Izstāde ir pilnīga mākslinieka darbu retrospekcija, sākot no 1918. gada līdz pat mākslinieka nāvei 1938.gadā. No šiem aptuveni 250 darbiem, kas būs eksponēti izstādē, no citiem Eiropas muzejiem uz Latviju atceļojuši apmēram 30 priekšmeti.

Ar šo Gustava Kluča darbu izstādi Latvijas nacionālais mākslas muzejs ieiet Eiropas mēroga lielo krievu avangarda izstāžu sarakstā. Šī izstāde ir vismaz Eiropas mērogā unikāls notikums, par ko ir ļoti liela interese avangarda speciālistu vidū, jo vienkopus redzēt Gustava Kluča darbus tādā retrospektīvā skatā cauri visam laikam – tas nenotiek katru gadu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas