”Rīga 2014” programmā turpinās dzintaram veltītie pasākumi

0 komentāri

Ar izstādi ”Dzintara laikmets” un starptautisko konferenci šonedēļ turpinās ”Rīga 2014” pasākumi, kas izceļ tos Latvijas zinātniskos un kultūras sasniegumus, kuriem ir izcilības un pasaules līmeņa pienesuma vērtība, informē nodibinājuma Rīga 2014 pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Šonedēļ Rīgā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā norisināsies arī zinātniskā konference ”Baltijas dzintars pāri laikam un robežām”, kas vienkopus pulcēs vadošos pasaules dzintara pētniekus no dažādām zinātņu nozarēm. Konference norisināsies Latvijas Universitātē 19. un 20. septembrī plkst. 9.00-18.00, un tiešraidē tā būs skatāma ”Rīga 2014” portālā www.riga2014.org.

Sestdien, 20. septembrī, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apmeklētājiem durvis vērs ekspozīcija ”Dzintara laikmets”, kas atklāj dzintara jēdzienu daudzos aspektos – dzintars kā mākslas objekts, kā dizaina elements, kā zīmola nosaukums, kā vietvārds, kā personvārda fenomens, kā suvenīrs, kā literārā teksta iedvesmotājs utt. Izstādē skatāmi ne tikai dizaina priekšmeti, gleznas, fotogrāfijas, tēlniecības objekti, instalācijas, speciāli veidota animācija, bet arī sadzīves priekšmeti, suvenīri, amatieru fotogrāfijas, teksti, dziesmas un dažādu ar dzintaru saistītu zīmolu grafiskās zīmes.

Izstāde būs skatāma līdz 26. oktobrim, un tās ir mērķis ir pētīt dzintaru kā vienu no latviešu identitātes simboliem un jaunā gaismā parādīt tā izpausmes no 20.gadsimta sākuma līdz mūsdienām.

”Rīga 2014” izstāžu cikla ”Dzintara ceļš” ietvaros patlaban skatāmas vēl divas izstādes Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā un Latvijas Nacionālās vēstures muzejā. Medicīnas vēstures muzejā līdz 15.oktobrim atvērta izstāde ”Dzintars: mīti un zinātne”, kurā parādīta dzintara un cilvēka mijiedarbību no laikiem, kad Baltija Vidusjūras tautām bija mītiska dzintara zeme. Savukārt Nacionālajā vēstures muzejā līdz 1. novembrim izstādē ”Dzintars – Baltijas jūras dārgakmens” skatāmi izcilākie dažādu gadsimtu dzintara darinājumi un to tapšanas gaita – no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Unikālos muzeja eksponātus papildina multimediju iespējas, izstaigājot seno Dzintara ceļu.

No 15. novembra Mākslas muzejā ”Rīgas Birža” būs skatāma izstāžu cikla noslēdzošā ekspozīcija – ”Tutanhamona dzintars”, kurā vienkopus apvienotas dažādu pasaules muzeju Senās Ēģiptes mākslas kolekcijas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas