Raiņa dzeju interpretē poļu dziedātāja Anna Marija Jopeka

0 komentāri

Īsfilmu projekta #domasspēks 13. epizodē izcilā poļu dziedātāja Anna Marija Jopeka (Anna Maria Jopek) interpretē Raiņa dzejoli Varoņu laiks.

#domasspēks jaunākajā epizodē Anna Marija Jopeka un Eva Ikstena-Strapcāne, kas iejūtas Aspazijas tēlā, interpretē Raiņa dzejoli Varoņu laiks no krājuma Vētras sēja. Krājums izdots 1905. gadā pirms Raiņa došanās trimdā un uzskatāms par spilgtu poētisku liecību 1905. gada notikumiem un izjūtām. Dzejoļu krājumu caurstrāvo dinamisms un cerības par latviešu tautas sociālo un politisko neatkarību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Poļu dziedātāja Anna Marija Jopeka līdz šim izdevusi 14 mūzikas albumus. Sadarbojusies ar ievērojamākajiem Polijas mūziķiem, kā arī tādām starptautiskām mūzikas zvaigznēm kā Džo Lovano (Joe Lovano), Bobiju Makferinu (Bobby McFerrin), Krisu Boti (Chris Botti), Petu Meteniju (Pat Metheny) un citiem. A. M. Jopeka gadā sniedz aptuveni 100 koncertu visā pasaulē – no Toronto līdz Vīnei un no Ņujorkas līdz Londonai. Dziedātāja ieguvusi neskaitāmus apbalvojumus – gandrīz visas Polijas mūzikas balvas, kā arī Zelta un Platīna diska statusu saviem albumiem.

”Pati mūzika man ir lielākā dāvana. Un lielākais izaicinājums. Lūdzu, nelieciet manu mūziku džeza vai kāda cita žanra plauktiņā. Džezs ir svarīgākais, jo tas dod brīvību, laika un harmonijas izjūtu, tomēr es uzaugu ar poļu tautas dziesmām. Manas saknes meklējamas šajās slāviskajās ainavās un skaņās,” par savu mūziku saka A. M. Jopeka.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs. Raiņa un Aspazijas lomās Latvijā iejūtas Goran Gora un Eva Ikstena-Strapcāne.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas