Plāno pārsaukt Latvijas Nacionālo operu

0 komentāri

Latvijas Nacionālo operu plānots pārsaukt par Latvijas Nacionālo operu un baletu, tādā veidā vēloties nosaukumā izrādīt atzinību arī dejošanai mākslai, ne tikai dziedāšanai.

Kultūras ministrija nosaukuma maiņu iesniegusi saskaņošanai valdībā, un šodien to vērtēs valsts sekretāru sanāksmē.

Iemeslu, kāpēc Latvijas Nacionālajai operai jāmaina nosaukums, Kultūras ministrijā pamato sarežģīti – tādā veidā tikšot atspoguļota baleta līdzvērtīgā loma skatuves mākslā; tas došot būtiskus ieguvumus nākotnē, veicinot operas un baleta žanra popularizēšanu Latvijas iedzīvotāju un viesu vidū, kā arī ārvalstīs. Ņemot vērā baleta viesizrāžu iespējas, tiks popularizēti gan Latvijas baleta mākslinieku sasniegumi pasaulē, gan Latvijas kultūras atpazīstamība kopumā. Nosaukuma maiņa ļaušot precīzāk atspoguļot arī kapitālsabiedrības darbības specifiku.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas