Pirmizrādi piedzīvo iestudējums Cilvēks, kas vairās no lifta

0 komentāri

Ceturtdien, 24. martā, Liepājas koncertzāles Lielais dzintars Eksperimentālajā zālē pirmizrādi piedzīvos Gaļinas Poliščukas iestudējums Cilvēks, kas vairās no lifta, informē Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Šī būs unikāla pirmizrāde – pirmo reizi Liepājas teātris piedāvās mazās formas iestudējumu sadarbībā ar Liepājas koncertzāli, turklāt galveno un vienīgo lomu izrādē atveidos teātra direktors Herberts Laukšteins, kuru ļoti uzrunājis zviedru dramaturga Bengta Ālforsa darbs, tāpēc viņš piekritis šim izaicinājumam.

Šis būs humora pilns stāsts par to, kā par kāda cilvēka vienīgo draugu kļūst lifts. Viņa mīļotā sieviete ir izcilā Holivudas aktrise Greisa Kellija, ar kuru viņš ne tuvu nav pazīstams, savukārt iecienītākais brīvā laika pavadīšanas veids – svešu cilvēku bēru apmeklēšana. Galvenā varoņa optimisms un pozitīvisms palīdz viņam rast izeju no jebkuras situācijas, īpaši – protot palūkoties no malas gan uz sevi, gan katru situāciju, kurā viņš nonāk. Lūk, arī patiesā māksla dzīvot pa īstam.

Foto

Scenogrāfe Dace Pudāne spēles telpai radījusi transformējamu kubu, kuru apdzīvo lugas galvenais varonis – reizēm tas ir lifts, no kura viņš bērnībā baidījās, bet kurš tagad kļuvis par viņa sarunu biedru, reizēm tas ir vecā vīra dzīvoklis, kurā viņš vientulībā pavada savas dienas. Lai arī izrāde runā par veca vīra vientulības sajūtu, skumjas nav iestudējuma pamatnoskaņa. G. Poliščuka izrādei devusi žanrisko apzīmējumu – kāda cilvēka nebūt ne skumjais stāsts, jo vecā vīra ikdienā ir arī daudz gaišā, tāpat kā viņa bērnības atmiņās.

Izrādei tapt palīdzējusi arī horeogrāfe Inga Raudinga un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Lugu no zviedru valodas tulkojusi Solveiga Elsberga.

Izrādi iespējams noskatīties arī 3. un 16. aprīlī, kā arī 7. maijā. Visas biļetes uz pirmizrādi ir izpārdotas!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas