Pirmizrāde Svētku laika pārpratumiem

0 komentāri
Pirmizrāde Svētku laika pārpratumiem
Foto: Gunārs Janaitis

Šodien, 4. decembrī, Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos Alana Eikborna komēdija Svētku laika pārpratumi Ģirta Ēča režijā.

Ģimenes komēdijā pieaugušajiem varoņi satiekas Ziemassvētku brīvdienās kādā savrupmājā. Alans Eikborns ir labi pazīstams britu dramaturgs, kura labā humora izjūta, atšķirībā no daudziem citiem kolēģiem, vienmēr bijusi vienkārša un silta. Varētu pat teikt ģimeniska, jo kas gan vajadzīgs trīsdesmitgadniekiem Ziemassvētkos? Dāvanas zem eglītes, mazliet uzmanības no radu puses un mīlestība. Ja ar pirmajām divām vajadzībām būs komiski pārpratumi, tad mīlestība izrādīsies tikai ilūzija, un kādam/kādai sāpēs sirds, kaut arī visiem citiem būs priecīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Ziemassvētku laiks man pašam nav tas patīkamākais laiks – ar visām ģimenes būšanām, skriešanām, dāvanām… Un šī luga ir par šiem obligātajiem ģimeņu salidojumiem, līdzīgi kā kāzas vai bēres, kur visi sanāk kopā. Un visi grib būt priecīgi šajā tumšajā laikā, svinot Jēzusbērniņa dzimšanu. Ir sabraukuši arī tādi cilvēki, kuri zina – viņus nekādi nevar izmest no ģimenes, un viņi drīkst traucēt citus, kā vien vēlas, teikt, ko grib, dāvināt, ko grib: es taču esmu jūsu onkulis, reizi gadā jūs mani varat paciest! Uz tā arī viss šajā lugā tiek balstīts. Un tad ierodas viens jauns vīrietis, kas vēl mazliet pajaucas pa galvu meitenēm. Nu, tā ir ģimene. Ģimene, ar ko tu vari salamāties, izkliegties, izbļaustīties visu, ko domā, bet naidu ilgi nevajag turēt. Tāpēc tā ir komēdija, nevis drāma,” stāsta režisors Ģ Ēcis.

Lomās: Uldis Anže, Madara Botmane, Marija Bērziņa, Juris Lisners, Daiga Kažociņa, Normunds Laizāns, Arturs Krūzkops, Evija Skulte un Ģirts Liuziniks. Izrādes scenogrāfs – Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece – Kristīne Abika, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, komponists – Jēkabs Nīmanis.

Tuvākās izrādes – 6., 9., 10. un 22. decembrī.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas