Pirmizrāde iestudējumam par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu

0 komentāri
Pirmizrāde iestudējumam par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu
Foto: LETA

Šovakar. 1. februārī, plkst.19 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls pirmizrādi piedzīvos iestudējums Padegs un Padegs, kas vēstīs par gleznotāju un grafiķi, Rīgas dendiju Kārli Padegu (1911-1940), vēsta pasākuma producente Laila Baumane.

Iestudējumu veido nodibinājums Mūzikas un mākslas atbalsta fonds, turpinot izrāžu un stāstu ciklu par spilgtām personībām kultūrā un mākslā.

Izrādes režisors ir aktieris un režisors Varis Piņķis, dramatizējuma autors – Ivo Briedis. Kārļa Padega lomā iejutīsies jaunais aktieris Mārtiņš Upenieks, bet mākslinieka iekšējo balsi atveidos Inga Tropa. Izrādes mākslinieks – Māris Ruskulis.

”Kā režisoru un radošu personu mani saista un interesē Padega personība – viņa raksturs, uzskati, dzīves izpratne, laikmeta redzējums, idealizētā dekadence, drosmīgais erotisms dzīvē – un kā tas viss krustojas un veido viņa mākslu. Ir sajūta, ka viņš sevi ir izdomājis. Mēģinājis savu privāto dzīvi, savu publisko personu veidot kā mākslas objektu. Manuprāt, viņa dzīve ir mēģinājums radīt artefaktu, kuru viņš tā arī nesasniedz,” izsakās iestudējuma režisors
.
2.februārī, 6.februārī un 7.februārī izrādes notiks izstāžu zālē Arsenāls, bet 28.martā un 30.martā iestudējums tiks rādīts kultūras telpā 3 māsas.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas