Pasniegtas Izcilības balvas kultūrā

0 komentāri

Pirmdien, 22. decembrī, Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā Zirgu pasts emocionālā un siltā gaisotnē tika pasniegtas pirmās Izcilības balvas kultūrā, kuras saņēma tenors Aleksandrs Antoņenko, kinorežisors Jānis Nords un muzejs Žaņa Lipkes memoriāls.

”Jūs izcilībai esat pietuvojušies daudz tuvāk, nekā mēs, pārējie, to spētu. Jūs ar īpašām dotībām apveltījusi daba, jūs esat bijuši gana veiksmīgi, lai atrastos pareizajā laikā pareizajā vietā, bet pāri visam – jums ir bijis daudz vairāk neatlaidības, drosmes un spītības iet pretī savam mērķim nekā simtiem citu apdāvinātu veiksminieku. Par to jums patiesi ir iemesls justies lepniem,” sveicot laureātus, pauda kultūras ministre Dace Melbārde.

Izcilības balvas ceremonija tika rīkota sadarbībā ar Latvijas mākslas augstskolām. Tās norisi nodrošināja Latvijas Kultūras akadēmija, muzikāli kuplināja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti, un laureātiem līdz ar naudas balvu 7000 eiro apmērā tika pasniegtas Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotas balvas. Laureātus sveica operdziedātāja Inese Galante, režisors Pēteris Krilovs un dzejniece Māra Zālīte.

Izcilības balva kultūrā iedibināta pēc Daces Melbārdes aicinājuma, Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvas un ar Nacionālās kultūras padomes atbalstu. Katru gadu plānots piešķirt ne vairāk kā trīs Izcilības balvas kultūrā, izvērtējot sasnieguma un veikuma nozīmību un rezonansi starptautiskā un nacionālā kontekstā, pienesumu kultūrtelpai un ietekmi uz kultūras procesu attīstību Latvijā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas