Pašmāju mūziķi piedalīsies džeza vēstures pārrakstīšanā

0 komentāri

Pasaules līmeņa džezs atgriežas Rīgā. Šajās dienās zviedru komponista Matsa Holmkvista vadībā kopā ar Latvijas Radio bigbendu plānots pārrakstīt džeza vēsturi. Muzikālā savienība ir unikāls projekts, kas solās nest arī plašāk Latvijas vārdu pasaulē, un šovakar programma pirmo reizi izskanēs Rīgas koncertā.

Izrādās, ka minimālisms vairs nav sastopams tikai interjerā, mākslā un dizainā, bet tagad tas dzīvo arī džeza mūzikā. Šādas bigbenda spēles pamatā nereti esot vien daži motīvi vai pat dažas notis, kas atkārtojas un piedzīvo visdažādākās transformācijas.

“Kad saka “minimālisms”, tad varētu domāt, ka nekas daudz nav gaidāms, bet tas tā noteikti nav. Lielākais minimālisma meistars mūzikā daudzu cilvēku ieskatā ir Stīvs Reihs, viņš pirms vairākiem gadiem ir saņēmis Pulicera prēmiju,” norāda zviedru komponists, bigbendu vadītājs un mūziķis Mats Holmkvists.

Dažas no Reiha idejām Holmkvists mēģinājis pielāgot džezam. Programma tapusi jau pirms pieciem gadiem, taču tagad plānots to arī ierakstīt. Vēstures pārrakstīšanā izvēlēts Latvijas Radio bigbends.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas