Pašmāju mūziķi piedalīsies džeza vēstures pārrakstīšanā

0 komentāri

Pasaules līmeņa džezs atgriežas Rīgā. Šajās dienās zviedru komponista Matsa Holmkvista vadībā kopā ar Latvijas Radio bigbendu plānots pārrakstīt džeza vēsturi. Muzikālā savienība ir unikāls projekts, kas solās nest arī plašāk Latvijas vārdu pasaulē, un šovakar programma pirmo reizi izskanēs Rīgas koncertā.

Izrādās, ka minimālisms vairs nav sastopams tikai interjerā, mākslā un dizainā, bet tagad tas dzīvo arī džeza mūzikā. Šādas bigbenda spēles pamatā nereti esot vien daži motīvi vai pat dažas notis, kas atkārtojas un piedzīvo visdažādākās transformācijas.

“Kad saka “minimālisms”, tad varētu domāt, ka nekas daudz nav gaidāms, bet tas tā noteikti nav. Lielākais minimālisma meistars mūzikā daudzu cilvēku ieskatā ir Stīvs Reihs, viņš pirms vairākiem gadiem ir saņēmis Pulicera prēmiju,” norāda zviedru komponists, bigbendu vadītājs un mūziķis Mats Holmkvists.

Dažas no Reiha idejām Holmkvists mēģinājis pielāgot džezam. Programma tapusi jau pirms pieciem gadiem, taču tagad plānots to arī ierakstīt. Vēstures pārrakstīšanā izvēlēts Latvijas Radio bigbends.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas