Pasaulslaveno triloģiju izdod arī Latvijā

0 komentāri
Pasaulslaveno triloģiju izdod arī Latvijā
Foto: Phil Roeder, Flickr.com

Kad jaunā somu rakstniece Salla Simuka sarakstīja Sniegbaltītes triloģiju, pat pēc grandiozajiem panākumiem Somijas lasītāju vidē viņai prātā nenāca, ka romāni Sārta kā asins, Balta kā sniegs un Melna kā ogle gūs tādus panākumus pasaulē! Gada laikā tiesības to izdošanai iegādājušās jau vairāk nekā 40 valstis, un to skaits turpina pieaugt.

Sallu Simuku (1981) dēvē par Stīga Lārsona tradīcijas turpinātāju, viņas romānus pielīdzina Millennium sāgai un Jū Nesbē darbiem, taču jāatzīst, ka somu rakstniecei tomēr piemīt pašai savs rokraksts.

Viņas triloģijas galvenā varone ir Lumiki Andersone, ļoti jauna meitene, kura nav nedz žurnāliste, nedz detektīve. Lumiki ir parasta meitene ar asu prātu, smagām bērnības atmiņām un nerimtīgu zinātkāri. Jā, un atšķirībā no vairuma mūsdienu cilvēku Lumiki, ieraudzījusi kaut ko nepareizu vai pat tikai neparastu, nespēj vienkārši paiet garām un izlikties, ka tas uz viņu neattiecas.

Tieši šī izzūdošā spēja iejaukties īstajā brīdī, palīdzēt, padot roku slīcējam, šķiet, ir viena no īpašībām, kas atšķir Lumiki no citu romānu varoņiem un nodrošina nedalītu lasītāju sajūsmu un uzmanību.

Lumiki iemieso to gandrīz izzudušo laiku, kad cilvēki apstājās, ieraugot uz ielas raudošu bērnu, apstājās, lai palīdzētu. Lai gan mēs dzīvojam pasaulē, kur sen jau ierasts iet garām pakritušajiem, nosalušajiem un citām neērtības sagādājošām cilvēciskām būtnēm, izskatās, ka sirds dziļumos tomēr esam sākuši apzināties, ka vienaldzība nav īstais veids, kā pasauli padarīt labāku.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Nu nerimtīgā Lumiki ieradusies arī pie latviešu lasītājiem, un romāna nākamās grāmatas būs iespējams iegādāties decembrī un janvārī.

Kirkus Review raksta: “Sallas Simukas triloģija pārliecinoši iekaro vietu līdzās labākajiem skandināvu trilleriem. Lumiki tiek dēvēta par Līsbetas Salanderes līdzinieci, tomēr dziļi dvēselē viņa ir Smillas jaunkundze. Trausla sniegpārsla, kas nebīstas ledaina asuma.”

Sārta kā asins ir triloģijas pirmā grāmata. Lumiki, kura nav nedz sārta kā asins, nedz balta kā sniegs vai melna kā ogle, nejauši kļūst par liecinieci kādai grūti izskaidrojamai spēlītei. Kāds uzlauž viņas datoru, izseko, mēģina nolaupīt – un Lumiki steidzami ir jāizdomā lielisks glābšanās plāns. Ar draugu palīdzību tāds top, bet īstenot to nākas pašai Lumiki. Jā, pat tad, ja tas nozīmē pārtapšanu brīnumskaistā Sniegbaltītē un slepenu ielavīšanos narkotiku karaļa ballē.

No somu valodas tulkojusi Anete Kona.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas