Paris Combo – franču šarms un pasaules elpa

0 komentāri

Festivāla Rīgas Ritmi”ietvaros 2.jūlijā plkst. 22:00 Mūzikas Namā Daile koncertu sniegs Paris Combo – grupa no Francijas ar izteikti pasaules mūzikas stilistikai raksturīgu skanējumu.

Grupas sastāvā ir taustiņinstrumentālists/trompetists no Austrālijas, basists un bundzinieks no Francijas, kā arī franču-alžīriešu izcelsmes ģitārists. Katrs no viņiem skanējumu papildina ar neparastiem, visaptverošiem savu pieredžu atspoguļojumiem. Grupas līderes un dziedātājas Belles du Berijas dziesmu tekstos raksturīgas greizas metaforas, kurās atsvešināšanās, zaudējums un kaisle tiek piedzīvota naktsklubā rozā prožektoru ēnā, film-noir cienīgā dārgu smaržu un cigarešu dūmu ietvarā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jau ar pirmo albumu grupa guva lielu popularitātei, taču slavas zenītā grupu aizveda otrais studijas albums Living Room (2000). Albums bija milzu panākums visā pasaulē, kam sekoja vairākas koncertturnejas ASV, Austrālijā, Eiropā un Āzijā.

Foto

Pieci albumi un divdesmit gadu pieredze koncertējot visapkārt pasaulei, spēlējot publikai no Parīzes līdz Sanpaulu un no Berlīnes līdz Stambulai, ļāvuši Paris Combo radīt unikālu, mūsdienīgu skanējumu, padarot to par vienu no intriģējošākajām grupām uz starptautiskās mūzikas skatuves.

”Belles du Berijas efimēriskais, taču dominējošais vokāls ir kaut kas starp Edīti Piafu un Annu Purnelu. Potci ģitārspēle kombinē čigāniski svingojošo Džango Reinharda specifiku ar siltajām Džo Pasa intonācijām un Čārlija Kristiana ritmiku. Luisa slāpētā trompete asociējas ar 30. un 40.gadu svinga ansambļiem un trompetes dublēšana ar klavierēm piešķir grupai vēl džezīgāku skanējumu. Taču kopumā Paris Combo nav iespējams strikti kategorizēt grupas daudzveidīguma dēļ, mūziķus slavē Dave Sleger, Allmusic.com.

Grupas soliste Belle du Berija atzīst, ka dziesmas tiek rakstītas tā, lai tās varētu uztvert dažādos slāņos vienlaicīgi –ļaujot klausītājam gan pašam radīt savas asociācijas, gan arī vienkārši izbaudītu melodiju, ritmu un humoristisko piesitienu, kas bieži iepīts Paris Combo dziesmu tekstos.

Video

Biļetes pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs un internetā. Vairāk informācijas – rigasritmi.lv

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas