Oktobris Rīgā būs ”Bērnu kultūras mēnesis”

0 komentāri

Nākammēnes īpaši bagātīga programma gaidāma Rīgas bērnu un jauniešu centros un muzejos.

Oktobrī Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros Rīgas kultūras iestādēs tiks īstenota pasākumu programma ”Bērnu kultūras mēnesis”, aicinot bērnus kopā ar vecākiem sajust kultūras un mākslas dažādību, informē nodibinājuma Rīga 2014 pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Oktobrī 14 Rīgas bērnu un jauniešu centri vedīs Rīgas pilsētas iedzīvotājus, bērnus, viņu vecvecākus un viesus Eiropas piedzīvojumā, kas tiks izspēlēts teātra izrādēs, izdziedāts koncertos, zīmēts vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādēs, fiksēts fotoizstādēs un izdejots dažādu tautu dejās. Atšķirīgo katras valsts kultūrā meklēs arī visi apmeklētāji, iesaistoties un līdzdarbojoties radošajās darbnīcās, konkursos un diskusijās.

Ar viesizrādēm Rīgā viesosies Nīderlandes skolēnu teātris ”Tryater”, kas 26. oktobrī plkst.11.00 un plkst.13.00 Rīgas Skolēnu pilī sniegs divas izrādes, kurām sekos meistarklases. Meistarklasēs ”Tryater” pasniedzēji strādās ar bērniem, atklājot spējas, kas bērniem nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos uz skatuves. Izrādes un meistarklases pieejamas bezmaksas.

”Bērnu kultūras mēnesis” programmā iekļautas arī vairākas meistardarbnīcas visai ģimenei, tostarp digitālās pilsētas būvēšana, kas oktobra nedēļas nogalēs, kas paralēli notiks arī Berlīnē, Asenā un Sansebastjenā. Īpaši gaidīts pasākums būs meistardarbnīca ”Zivs kāpj kokā” Latvijas Mākslas akadēmijā meistarklasēs Spānijas, Latvijas, Vācijas un Nīderlandes mākslinieki iepazīstinās ar interesantiem paņēmieniem un tehnikām darbam ar bērniem. Iegūtās zināšanas tiks izmēģinātas praksē. Visas meistardarbnīcas – bezmaksas.

Īpašu programmu oktobra ietvaros piedāvās arī muzeji. ”Bērnu kultūras mēnesis” norisināsies Mākslas muzejā ”Rīgas Birža”, Romana Sutas un Aleksandra Beļcovas muzejā, Latvenergo Enerģētikas muzejā Rīgā un Ķegumā, LNMM Izstāžu zālē Arsenāls, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Mencendorfa namā, Dabas muzejā, Nacionālajā vēstures muzejā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Saules muzejā un Farmācijas muzejā. Muzeji aicina iepazīt citu kontinentu mākslu, bez maksas nosvinēt dzimšanas dienu vai piedalīties pankūku cepšanā.

Vienlaikus projekta veidotāji aicina sekot līdzi citu kultūras iestāžu veidotajiem pasākumiem bērniem, kas oktobrī pieejami Rīgas teātros, Latvijas Nacionālajā operā un ”Latvijas koncerti”, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un profesionālā pūtēju orķestra ”Rīga” koncertos.

”Bērnu kultūras mēnesis” ir Nīderlandes kultūras organizācijas ”K&C” pirms 10 gadiem aizsākta iniciatīva. Kopš 2013. gada projektam pievienojušās arī citas Eiropas pilsētas – Rīga, Berlīne un Sansebastiana. Projekts paredz, ka oktobrī muzeji, teātri, kinoteātri, koncertzāles un citas kultūras iestādes bērnu auditorijai piedāvā īpaši plašu pasākumu programmu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas