Nav brīnums, ka prestižo Grammy saņēmis Nelsons, akcentē muzikoloģe

0 komentāri

Vakarnakt Losandželosā pasniegtas prestižās Grammy balvas. Nominācijā Labākais orķestra sniegums balvu saņēmis latviešu diriģents Andris Nelsons. “10. simfonijas ieraksts ir novērtēts adekvāti un atbilstoši,” Nelsonam piešķirto balvu šorīt raidījumā LNT 900 sekundes komentēja muzikoloģe Gunda Vaivode.

“Grammy balva līdz ar Echo balvu ir prestižākā mūzikas ierakstu jomā, un, godīgi sakot, nav jau brīnums, ka to šoreiz saņem Andris Nelsons ar Bostonas Simfonisko orķestri. Viņš tiešām šobrīd ir viens no labākajiem savas paaudzes diriģentiem, un, protams, arī Bostonas orķestris ir vien no top orķestriem pasaulē. 10. simfonijas ieraksts ir novērtēts adekvāti un atbilstoši, jo tā ir mūzika, ko Andris Nelsons ļoti labi izjūt, un tā ir mūzika, ko Bostonas Simfoniskais orķestris, savukārt, var ļoti, ļoti labi un precīzi nospēlēt – atbilstoši Andra vēlmēm un atbilstoši tās mūzikas saturam, ko Andris ir spējīgs viņiem izstāstīt,”  atzina Vaivode.

Jautāta, kādas iespējas Grammy balva paver nākotnē Latvijai, muzikoloģe norāda, ka Nelsons kā diriģents Latvijas vārdu daudzina pats par sevi katru mīļu reizi, kad viņš uzstājas koncertos visā pasaulē, un tas ir galvenais – viņu pazīst arī bez Grammy balvas.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas