Mūziku CD iegādājas galvenokārt tie, kuriem pāri 30, norāda industrijas pārstāvji

0 komentāri

Pērnais gads Latvijas mūziķiem bijis viens no veiksmīgākajiem – reģistrēts gandrīz divreiz vairāk jaunu mūzikas ierakstu nekā gadu iepriekš.

Pagājušajā gadā dubultojies Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības datubāzē reģistrēto mūzikas ierakstu skaits. Pērn reģistrēti vairāk nekā 5200 izdoti ieraksti. Taču ierakstu pārdevēji uzsver, ka ierakstu pārdošanas apjomi auguši par ceturtdaļu un to saista faktu, ka pērn albumus izdevuši tādi populāri izpildītāji kā piemēram Dons, grupas Prāta Vētra, The Sound Poets, Musiqq un citi.

Neskatoties uz to, ka grupas The Sound Poets jaunākais albums nule kā saņēmis Zelta Mikrofonu, tas izdots gandrīz uz pusi mazākā disku tirāžā nekā iepriekšējais. Tomēr izlaistie 3000 jau esot pilnībā pārdoti, un tagad tiek tiražēti papildu eksemplāri. Raugoties nākotnē, nākamo albumu grupa plāno izdod daudz mazākā apjomā.

Tam, ka mūzikas ierakstus taustāmā formā strauji izkonkurē dažādas mūzikas klausīšanās aplikācijas un straumēšanas programmas, piekrīt arī izdevēji.

“Mainās paradumi, kā cilvēks mūziku klausās. Viņš vairāk ir pieradis klausīties nepārtraukti, visur, fonā, un arvien retāk notiek tā, ka viņš aiziet mājās, uzliek speciāli ierakstu un klausās. Digitālais kompensē fiziskā formāta krišanu,” norāda izdevniecības I Love You Records vadītājs Bruno Roze.

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība ir arī pētījusi, kā un cik bieži cilvēki Latvijā klausās mūzikas ierakstus. Absolūtais vairākums (72%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā atzina, ka klausās mūzikas ierakstus vismaz reizi nedēļā. 41% to dara katru dienu.  63% norāda, ka mūziku klausās tiešsaistē, gandrīz puse (41%) to arī pērk internetā, bet tikai 11% apgalvo, ka mūzikas ierakstus iegādājas disku formātā.

Tikmēr nozares eksperti ir pārliecināti, ka šobrīd Latvija mūzikas jomā piedzīvo zināmu renesansi, arī satura ziņā.

Video

Foto: Zelta Mikrofona 2015 ceremonija

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas