Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” šogad veltīts filmai “Ceļojums uz Mēnesi”

0 komentāri

Naktī no 6. uz 7.septembri Rīgā jau devīto gadu notiks mūsdienu urbānajai kultūrai veltītais forums “Baltā nakts” – viena nakts gadā, kad pilsētnieki un pilsētas viesi aicināti izjust radoša nomoda stāvokli, kas maina iesīkstējušus priekšstatus par apkārtējo vidi un kultūras dzīvi tajā.

Šogad “Baltās nakts” programmu veido ap piecdesmit pasākumu dažādās Rīgas vietās, ko sarūpējuši gan vietējie, gan ārvalstu mākslinieki. Visas norises apmeklētājiem pieejamas bez maksas.

“Baltā nakts” šogad iedvesmu smēlusies no pasaules kino klasikas, 1902.gadā Francijā uzņemtās zinātniskās fantastikas filmas “Ceļojums uz Mēnesi” (“Le Voyage Dans La Lune”), kuras režisors ir Žoržs Meljess. Toreiz šī melnbaltā filma spēja uzburt neticamo – spilgtas ainas par cilvēku ceļojumu uz mēnesi, tā uzsverot cilvēka meklējumu un radošu atklājumu alkas. Vienlaikus filma neapšaubāmi kļuva par sava laikmeta vadošo stila noteicēju, jo īpaši jaunajos mākslas un dizaina virzienos “art deco” un futūrismā.

Par “Baltās nakts 2014” simbolu kļuvis filmas atpazīstamais vizuālais tēls – raķetes savainotais mēness, kas aicina ikvienu paplašināt iztēles robežas un doties radošu meklējumu ceļojumā vienas nakts garumā.

Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” Rīgā ir daļa no starptautiska projekta “Eiropas Baltās naktis”, ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. “Balto nakšu” stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, bet citviet pasaulē tām pievienojušās Toronto, Tokija, Monreāla un citas pilsētas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas