Multimediālā simfonija Ziemeļu Gaisma šovakar piedzīvos pirmatskaņojumu

0 komentāri

Pasaulē lielu atpazīstamību ieguvušais latviešu komponists Ēriks Ešenvalds, ziemeļblāzmas iedvesmots, četru gadu laikā radījis multimediālu simfoniju Ziemeļu Gaisma. Apjomīgā darba pasaules pirmatskaņojums šovakar notiks Latvijas Nacionālajā operā.

Ēriks Ešenvalds iedvesmu simfonijai smēlies vairākās ekspedīcijās, kuru laikā komponists pabijis Aļaskā, Islandē, Grenlandē un Norvēģijas ziemeļos. Kopā ar dažiem domu biedriem, tostarp norvēģu fotogrāfu Hjetilu Skogli, Ē. Ešenvalds četru gadu laikā izzināja ziemeļu tautu kultūru, video un foto materiālos iemūžināja skatus ar Ziemeļu tautu folklorā tik daudz apdziedāto optisko dabas parādību, ko sauc par ziemeļblāzmu.

 Ēriks Ešenvalds, komponists

Mans ceļš kaut kā sakrustojās ar ziemeļblāzmas ceļu. Viņa tur ir tik dzīva, tik iedvesmojoša – tā kā dzīva būtne lidinās, plīvo. Interesanti, ka nav skaņas. Tik masīva, tādas eksplozijas, bet neko nedzird. Bet tas, ko sadzirdēja, tas piedzima mūzikā.

Ē. Ešenvalda simfonija būs multimediāla, jo koncertā komponista radīto mūziku caurstrāvos arī vizuālās projekcijas ar ziemeļblāzmas daudzpusīgajiem skatiem, bet simfoniju papildinās ziemeļu tautu teicēju folklora un skarbajos ziemeļos ierakstītās dabas skaņas.

Ziemeļu Gaismas muzikālā daļa uzticēta Liepājas Simfoniskajam orķestrim un Valsts akadēmiskajam korim Latvija.

Rīgā būs simfonijas pasaules pirmatskaņojums, bet nākamie Ziemeļu Gaismas koncerti būs dzirdami un redzami tālu aiz Latvijas robežām – Londonā, Lielbritānijā, Toronto, Kanādā, Sietlā, ASV.

Komponists jau izteicies, ka nākamās lielās simfonijas iedvesmu viņš varētu smelties vulkāna izvirdumos – tas nozīmē, ka būs arī jaunas ekspedīcijas.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas