Mercury Prize analogs pašu mājās – Austras balva gada labākajam albumam

0 komentāri
Mercury Prize analogs pašu mājās – Austras balva gada labākajam albumam
Publicitātes attēls

Šā gada nogale Latvijas mūzikas industrijā būs zīmīga ar jauna un ikgadēja notikuma aizsākšanos, jo pirmo reizi tiks pasniegts apbalvojums Austras balva – Latvijas labākais albums 2015, ko turpmāk ik gadu iecerēts pasniegt Latvijas labākā albuma radītājiem, informē Normunds Vucāns.

Projekta rīkotāji – mūzikas portāla Intro.lv žurnālisti Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns – stāsta, ka balva iecerēta kā alternatīva Mūzikas ierakstu gada balvai, līdzīgi kā Mercury Prize Lielbritānijā vai Polaris Music Prize Kanādā. Arī apbalvojuma formāts ieplānots identisks ar pieminētajiem piemēriem, neizvirzot uzvarētājus dažādās nominācijās, bet gan apbalvojot vienu labāko albumu, neatkarīgi no pārstāvētā mūzikas žanra, skaidro apbalvojuma dibinātāji.

Balvai varēs kvalificēties ieraksti, kas izdoti laika posmā no pagājušā gada 18. novembra līdz šā gada 18. novembrim, neatkarīgi no to žanra vai popularitātes. No visiem albumiem mūzikas kritiķu un ekspertu veidota žūrija izvēlēsies desmit labākos, kas pretendēs uz Austras balvu, no kā pēc tam tiks izvēlēts viens uzvarētājs. Desmit nominantu saraksta paziņošana notiks 19. novembrī, savukārt pirmais balvas uzvarētājs tiks nosaukts 11. decembrī.

Austras balvas žūrijā līdz ar projekta organizētājiem Intro.lv pārstāvjiem Lauri Anstrautu un Normundu Vucānu atrodami arī daudzi no pazīstamākajiem vārdiem Latvijas mūzikas žurnālistikā un mūzikas industrijā. Tostarp laikraksta Diena mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, grupas Satellites LV līderis Jānis Žilde, dīdžeji Toms Grēviņš, Artis Volfs, Karmena Stepanova un Egons Reiters, Positivus festivāla organizators Ģirts Majors, mūziķis Goran Gora, mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, elektroniskās mūzikas producents un mūzikas žurnālists Alekss Kaulss, dzejnieks Henriks Eliass Zēgners, hiphopa kultūras veicinātājs Mārtiņš Pavasaris, kā arī dīdžejs Atis Žagars.

Papildu informācija: twitter.com/AustrasBalva un facebook.com/austrasbalva

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas