”Mēness dārzā” pirmizrāde atklās izrāžu ciklu bērniem

0 komentāri

Sestdien, 4. oktobrī, nevalstiskajā teātrī ”Dirty Deal Teatro” pirmizrādi piedzīvos iestudējums ”Mēness dārzā” pēc Kārļa Skalbes pasaku motīviem, atklājot bērnu un jauniešu izrāžu ciklu ”Šmulītis”.

Jaunais iestudējums ”Mēness dārzā” paredzēts jauniešiem no 14 gadu vecuma, un tajā tiks pievērsta uzmanība jautājumiem, kas skar cilvēka pieaugšanu – sevis meklējumiem, pirmo mīlestību, draudzību un arī sastapšanos ar nāvi. Tas būs stāsts par jaunu cilvēku, kurš dodas pasaulē, pats neapjauzdams sava ceļa mērķi. Jauno ceļinieku dzen vēlme noārdīt vecās, iesūnojošās vērtības – bet vai tā ir atbilde? Lasot un izspēlējot Kārļa Skalbes pasakas, aktieri Karīna Tatarinova, Elīna Dambe, Kristaps Ķeselis un Jānis Kronis ievedīs skatītājus pasaulē, kas ir pazudusi vai nekad nav pastāvējusi, un tā slēpj sevī noslēpumus un brīnumus.

Izrādi ”Mēness dārzā” iestudē režisore un Jaunā Rīgas teātra aktrise Inga Tropa, kura jau iepriekš ”Dirty Deal Teatro” veidojusi izrādes bērniem ”Kā saule gadījās” un ”Baltā grāmata”. Šajos iestudējumos viņa aizsākusi latviešu literatūras kanona iedzīvināšanu atraktīvā, iesaistošā un laikmetīgā veidā, ko turpina arī jaunajā izrādē ”Mēness dārzā”. Jaunās režisores darbus atzinīgi novērtējuši gan skatītāji, gan kritika – izrāde ”Baltā grāmata” šogad nominēta ”Spēlmaņu nakts” balvai kā labākais iestudējums bērniem.

Plašāka informācija par šo un citām ”Šmulīša” izrādēm atrodama interneta mājas lapā smulitis.lv. Biļetes uz izrādēm 4. un 17. oktobrī var iegādāties ”Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā bilesuparadize.lv. Iespējams pieteikt arī grupu apmeklējumus sev vēlamā laikā. Visas izrāžu cikla ”Šmulītis” izrādes norisinās ”Dirty Deal Teatro” telpās Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 12 k-2.

Izrāžu ciklu ”Šmulītis” tapis”Dirty Deal Teatro” un biedrības ”Ascendum” bērnu kultūras projekta ”Garā pupa” sadarbības rezultātā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas