Melānijas Vanagas grāmata Veļupes krastā izdota angļu valodā

0 komentāri
Melānijas Vanagas grāmata Veļupes krastā izdota angļu valodā
Foto: publicitātes foto

Rakstnieces Melānijas Vanagas pazīstamākā grāmata Veļupes krastā nule piedzīvojusi pirmizdevumu angļu valodā, tā nosaukums – Suddenly, a Criminal: Sixteen Years in Siberia. Darbu ar Kanādas izdevniecības FriesenPress atbalstu izdevusi tulkotāja Maruta Voitkus-Lūkina.

M. Vanagas darbs, kas tulkojuma pēcvārdā pamatoti nodēvēts par latviešu mūsdienu klasiku, ir monumentāls vēstījums par autores un daudzu deportācijās cietušo ļaužu likteni 16 izsūtījumā (Sibīrijā) pavadītajos gados (1941–1957) – nepamatotiem, cietsirdīgiem arestiem, dzīvi bez pajumtes, nāvējošu salu, badu, nežēlīgiem pazemojumiem, un vienlaikus dziļu labestību, cilvēciskumu un neaptverami stipru ticība gara brīvībai un mīlestībai. Zīmīgi, ka tieši pēc grāmatas Veļupes krastā motīviem šobrīd top Latvijas, Somijas, Vācijas kopražojuma filma Melānijas hronika (Chronicles of Melanie). Tās režisors Viesturs Kairišs vairākkārt medijos atzinis, ka šī M. Vanagas grāmata viņu dziļi satriekusi ar savu spēcīgo sižetu.

 Publicitātes foto


Publicitātes foto

Grāmatas tulkotāja Maruta Voitkus-Lūkina pārdzīvojusi bēgļu gaitas Vācijā un uzaugusi trimdā Kanādā, kur ieguvusi maģistra grādu angļu literatūrā Toronto Universitātē. Latviešu kopienā M. Voitkus-Lūkina pazīstama arī kā publiciste, dievturības skolotāja, daudzu semināru un nometņu vadītāja.

2014. gada rudenī M. Vanagas dokumentālās prozas darbs Veļupes krastā Roalda Dorovenska tulkojumā tika publicēts krievu valodā (izdevējs – biedrība Amatas novada attīstības fonds). Šogad, godinot rakstnieces 110. dzimšanas dienu, pirmpublicējumu beidzot piedzīvojis arī grāmatas izdevums angļu valodā, sniedzot iespēju rakstnieces unikālo veikumu iepazīt krietni plašākam, starptautiskam lasītāju lokam. Grāmatas tulkojumu Suddenly, a Criminal: Sixteen Years in Siberia gan drukātā, gan elektroniskā formātā iespējams iegādāties populārajā tīmekļa vietnē Amazon.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas