Melānijas Vanagas grāmata Veļupes krastā izdota angļu valodā

0 komentāri

Rakstnieces Melānijas Vanagas pazīstamākā grāmata Veļupes krastā nule piedzīvojusi pirmizdevumu angļu valodā, tā nosaukums – Suddenly, a Criminal: Sixteen Years in Siberia. Darbu ar Kanādas izdevniecības FriesenPress atbalstu izdevusi tulkotāja Maruta Voitkus-Lūkina.

M. Vanagas darbs, kas tulkojuma pēcvārdā pamatoti nodēvēts par latviešu mūsdienu klasiku, ir monumentāls vēstījums par autores un daudzu deportācijās cietušo ļaužu likteni 16 izsūtījumā (Sibīrijā) pavadītajos gados (1941–1957) – nepamatotiem, cietsirdīgiem arestiem, dzīvi bez pajumtes, nāvējošu salu, badu, nežēlīgiem pazemojumiem, un vienlaikus dziļu labestību, cilvēciskumu un neaptverami stipru ticība gara brīvībai un mīlestībai. Zīmīgi, ka tieši pēc grāmatas Veļupes krastā motīviem šobrīd top Latvijas, Somijas, Vācijas kopražojuma filma Melānijas hronika (Chronicles of Melanie). Tās režisors Viesturs Kairišs vairākkārt medijos atzinis, ka šī M. Vanagas grāmata viņu dziļi satriekusi ar savu spēcīgo sižetu.

 Publicitātes foto


Publicitātes foto

Grāmatas tulkotāja Maruta Voitkus-Lūkina pārdzīvojusi bēgļu gaitas Vācijā un uzaugusi trimdā Kanādā, kur ieguvusi maģistra grādu angļu literatūrā Toronto Universitātē. Latviešu kopienā M. Voitkus-Lūkina pazīstama arī kā publiciste, dievturības skolotāja, daudzu semināru un nometņu vadītāja.

2014. gada rudenī M. Vanagas dokumentālās prozas darbs Veļupes krastā Roalda Dorovenska tulkojumā tika publicēts krievu valodā (izdevējs – biedrība Amatas novada attīstības fonds). Šogad, godinot rakstnieces 110. dzimšanas dienu, pirmpublicējumu beidzot piedzīvojis arī grāmatas izdevums angļu valodā, sniedzot iespēju rakstnieces unikālo veikumu iepazīt krietni plašākam, starptautiskam lasītāju lokam. Grāmatas tulkojumu Suddenly, a Criminal: Sixteen Years in Siberia gan drukātā, gan elektroniskā formātā iespējams iegādāties populārajā tīmekļa vietnē Amazon.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas