Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos Bezgalīgo stāstu stāsts

0 komentāri
Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos Bezgalīgo stāstu stāsts
Foto: Ziedonis Safronovs

Šodien, 15. oktobrī, Liepājas teātris vērs priekškaru jaunai bērnu izrādei – dramaturģes Rasas Bugavičutes lugu Toms Tomsons, kurš slēpās grāmatās iestudējusi režisore Lelde Kaupuža, radot iestudējumu Bezgalīgo stāstu stāsts, informē teātra pārstāve Zanda Borga.

Izrādes radošā komanda – scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, horeogrāfe Inga Krasovska, komponists Edgars Mākens, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis un video mākslinieks Andris Vētra) radījusi brīnumiem pilnu vidi, jo lielākoties izrādes darbība notiek Iztēles pasaulē, kurā nokļūst galvenais varonis Toms, atverot kādu nebūt ne parastu grāmatu.

Toms nedaudz atšķiras no citiem – viņš daudz lasa grāmatas, un viņam ir ļoti spilgta iztēle, tāpēc pārējie bērni mēdz par viņu pasmieties, taču tad, kad Iztēles pasaulei draud briesmas, tās valdniece Sirdsmiera Princese izvēles tieši Tomu par šīs pasaules glābēju. Savā ceļā viņš satiek gan Spīganu, gan Lielo Melno, kuri visādi cenšas traucēt Tomam pildīt viņam uzticēto uzdevumu, gan Malduguni Ta-Dā, kura kļūst par uzticamu Toma ceļabiedru, gan citus Iztēles pasaules varoņus.

Galvenā varoņa Toma lomā iejūtas divi aktieri – Sandis Pēcis vai Pēteris Lapiņš.

”Atveidot mazu puiku ir ļoti, ļoti forši. Man ļoti patīk un pat žēl, ka nav izdevies to darīt jau agrāk,” par darbu izrādē saka Sandis Pēcis, kurš līdz šim bērnu izrādēs nav piedalījies.

Izrādē piedalās arī aktieri Everita Pjata, Anete Berķe, Agnese Jēkabsone, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš, Edgars Pujāts, Viktors Ellers, Rolands Beķeris.

Iestudējumu iespējams noskatīties arī 16. un 26. oktobrī, kā arī 9. un 25. novembrī.

Lugas Toms Tomsons, kurš slēpās grāmatās tapšanu atbalstījusi arī Liepājas Kultūras pārvalde, piešķirot finansējumu Kultūras projektu konkursā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas