Lielās mūzikas balvas saņem operdziedātāji Siliņš un Kalna

0 komentāri

3. marta vakarā ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā (LNO) Lielo mūzikas balvu 2014 nominācijā Par izcilu sniegumu saņēma operdziedātājs Egils Siliņš, savukārt kategorijā Gada koncerts balvu saņēma operdziedātāja Inga Kalna, pavēstīja Latvijas Koncertu pārstāve Rinta Bružēvica.

E. Siliņš balvu saņēma par sniegumu, izpildot Fēliksa Mendelszona-Bartoldi oratoriju Elija 13. decembrī Lielajā ģildē un uzstāšanos solokoncertā 14. novembrī LNO, kā arī festivālos Summertime un Artissimo.

I. Kalna balvu saņēma par solokoncertu Bel canto, kas notika 17. maijā LNO un kura diriģents bija Džulians Reinoldss. Kategorijā Par mūža ieguldījumu balvu ieguva diriģents Mariss Jansons, kuram šī balva jau ir pasniegta ārzemēs.

Nominācijā Eiropas nozīmes mūzikas notikums Latvijā sudraba statueti ieguva projekts Bahs. Pasija. Rīga, kas noritēja aprīlī Rīgas Domā, Svētā Pētera baznīcā un Svētā Jāņa baznīcā. Koncerts bija Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta programmas notikums.

Savukārt par Gada uzvedumu tika nosaukta Kristapa Pētersona opera Mihails un Mihails spēlē šahu LNO, kuras diriģenti ir Ainārs Rubiķis un Atvars Lakstīgala un režisors – Viesturs Meikšāns. Opera bija Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums.

Par izcilu interpretāciju laureāta godā tika čelliste Sola Gabeta ar solopartiju Pētera Vaska Otrā čellkoncerta Klātbūtne pirmatskaņojumā 25. oktobrī Lielajā ģildē. Viņa uzstājās kopā ar Sinfonietta Rīga un diriģentu Normundu Šnē.

Kategorijā Par izcilu darbu ansamblī Lielo mūzikas balvu 2014 balvu saņēma ērģelniece Kristīne Adamaite.

Nominācijā Gada jaundarbs balvu saņēma Andris Dzenītis par E[GO] – koncertu saksofonam un orķestrim, kura pirmatskaņojums notika Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā 25. janvārī Lielajā ģildē. Koncertā piedalījās saksofonists Arvīds Kazlausks, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Normunds Šnē.

Par Gada jauno mākslinieku tika atzīts sitaminstrumentālists Jānis Bombizo-Fedotovs, kurš saņēma arī Hennessy speciālbalvu. DNB bankas speciālo balvu Par talantu audzināšanu saņēma pedagogs, diriģents un komponists Jānis Kaijaks.

Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti deviņās kategorijās, notika LNO. Pasākumu organizēja Latvijas Koncerti sadarbībā ar Kultūras ministriju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas