Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā skanēs šā gada jubilāru darbi

0 komentāri

23. janvārī Lielajā ģildē notiks ikgadējais Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts. Turpinot tradīciju, uz skatuves redzēsim Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo operas un baleta orķestri un kori. Pie diriģenta pults stāsies Andris Poga, Guntis Kuzma, Jānis Liepiņš un Aleksandrs Viļumanis. Koncerta programmā latviešu komponistu – jubilāru simfoniskie darbi, kā arī jaundarba pirmatskaņojums, informē Latvijas koncertu sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Jubilāru lokā šoreiz ir vairāki latviešu skaņraži. Koncertu ieskandinās Agra Engelmaņa partitūra ar nosaukumu Mūzika Simfoniskajam orķestrim, kas tapusi 1971. gadā un savu pirmatskaņojumu piedzīvoja pavisam nesen – 6. novembrī koncertzāles Lielais dzintars atklāšanas koncertā. Agrim Engelmanim (1936-2011) šogad apritētu 80 gadi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Tik svaiga, laikmetīga, mūsdienu sadzīves izjūtām pārpilna un dažbrīd groteska”, tā šo kompozīciju raksturo diriģents Atvars Lakstīgala. Koncertā Lielajā Ģildē pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults būs Jānis Liepiņš. Mūziķiem pievienosies arī solists no Somijas – Marko Ilonens, atskaņojot vēl viena jubilāra – Pētera Vaska (1946) Pirmo čellkoncertu, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja 1994. gadā Berlīnē un ir veltīts leģendārajam čellistam Dāvidam Geringam.

Jubilāru lokam pievienojas arī izcilais latviešu simfoniķis Romualds Kalsons (1936). Viņa krāšņās daiļrades krājumos no jauna ļaus ielūkoties Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestris un koris
diriģenta Aleksandra Viļumaņa vadībā. Solisti – Margarita Vilsone (soprāns), Mihails Čulpajevs (tenors), Krišjānis Norvelis (bass), Juris Ādamsons (bass), Nauris Puntulis (tenors) un Andžela Goba (mecosoprāns). Koncertā dzirdēsim fragmentus no operas Pazudušais dēls.

Lielkoncerta lielākā intriga šoreiz saistās ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra uznācienu. Orķestri vadīs divi diriģenti – Andris Poga un Guntis Kuzma, pirmatskaņojot Kristapa Pētersona (1982) simfoniju lielam orķestrim ar skanīgu un reizē noslēpumainu nosaukumu – MIEGS.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas