Laiks dejot šogad atklāj cilvēka iekšējo būtību un eksistenci

0 komentāri

“Mans ķermenis ir mana seja” – ar šādu devīzi šonedēļ aizrit starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls Laiks dejot. Dažādu valstu mākslinieki caur neparastām dejām atklāj cilvēka iekšējo būtību un eksistenci apkārtējā pasaulē.

Laikmetīgās dejas vērotājam no malas bez īpašām zināšanām šajā mākslas jomā var šķist haotiskas un nejaušas. Tomēr katra detaļa ir pārdomāta un apzināta, norāda laikmetīgās dejas festivāla mākslinieciskā direktore Olga Žitluhina. Tajā pašā laikā šīs dejas ietērpt vārdos ir sarežģīti.

”Katru mirkli tu zini, kur atrodas nevis ķermeņa daļa, jebkurš milimetrs no tava ķermeņa. Skatītājam tas ir redzams un pieņemams, bet ne vienmēr visi var paskaidrot, kas ir tas,” norāda Olga Žitluhina.

Priekšnesumi ir jāizjūt klātienē, lai rastos personīgs priekšstats par notiekošo uz skatuves.

Īpašās sajūtas festivālā Laiks dejot rada mākslinieki vairāk nekā no divdesmit valstīm. Laikmetīgās dejas izrādes būs skatāmas arī šovakar, kā arī nedēļas nogalē Kultūras akadēmijas teātra telpā Zirgu pasts.

Vairāk skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas