Koncertzālē ”Cēsis” aicina izbaudīt laikmetīgo deju un akadēmisko mūziku

0 komentāri

Vidzemes koncertzālē ”Cēsis” nedēļas nogalē notiks laikmetīgās dejas izrādes un simfoniskās un kamermūzikas koncerti. Pirmais no notikumiem – jau šodien.

Ceturtdien, 2. oktobrī, plkst. 19.00 un 21.15 festivāla ”Jauna deja jaunā vietā” ietvaros varēs redzēt plašu ievērību guvušo Olgas Žitluhinas laikmetīgās dejas izrādi ”Ārā”, kas tapusi, iedvesmojoties no Henrika Ibsena lugas ”Brands” tēmām. ”Ārā” pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada nogalē, gūstot cildinošas skatītāju un kritiķu atsauksmes, kā arī vairākas prestižas nominācijas.

Olgas Žitluhinas laikmetīgās dejas izrāde “Ārā”. Publicitātes foto

Piektdien, 3. oktobrī, plkst. 19.00 Cēsīs būs iespēja redzēt īpaši veidotu izrāžu programmu “Laikmetīga, vēl laikmetīgāka”, kurā ”Dance.lv žurnāla” kritiķi iekļāvuši vairākas īsformāta laikmetīgās dejas izrādes un skices. Tā ir iespēja vienā vakarā iepazīt dažādas pieejas dejas izrādes formātam – ar dejošanu, bez dejošanas; ar runāšanu, bez runāšanas; nopietni un ne tik ļoti; skaisti un interesanti.
Sestdien, 4. oktobrī, divos koncertos Vidzemes koncertzālē ”Cēsis” izskanēs pasaules latviešu komponistu darbi.

Pasaules latviešu kamermūzikas koncertā plkst. 14:00 būs dzirdama Daces Aperānes, Tālivalža Ķeniņa, Imanta Ramiņa un Lolitas Ritmanes kamermūzika. Koncertēs čellists Juris Ķeniņš, vijolniece Laura Zariņa un pianists Pēteris Zariņš.

Ar Pasaules latviešu simfoniskās mūzikas koncertu plkst. 19:00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskais orķestris diriģenta Aināra Rubiķa vadībā atklās jauno koncertsezonu. Vijolniece Laura Zariņa izpildīs Jāņa Kalniņa Vijolkoncert, kas piedzīvos pasaules pirmatskaņojumu. Koncertā skanēs arī ”Emmy” balvas laureātes Lolitas Ritmanes jaundarbs – uvertīra ”Gaismai”, kā arī Bruno Skultes, Imanta Ramiņa un Tālivalža Ķeniņa simfoniskā mūzika.

Biļetes var iegādāties koncertzāles kasē darba dienās no 12:00 līdz 18:00, sestdienās un svētdienās no 12:00 līdz 16:00, tālrunis biļešu rezervācijai 64119922, kā arī ,,Biļešu Paradīze” kasēs un bilesuparadize.lv.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas