Kinomīļiem Latvijā iespēja izbaudīt 10 pasaulē labākās īsfilmas

0 komentāri
Kinomīļiem Latvijā iespēja izbaudīt 10 pasaulē labākās īsfilmas
Publicitātes attēls

Šonedēļ skatītājiem Rīgā un Latvijas pilsētās būs iespēja noskatīties desmit pasaulē labākās 2015. gada īsfilmas Manhetenas īsfilmu festivāla (Manhattan Short) skatē.

Pēc seansa skatītāji varēs nobalsot par, viņuprāt, labāko filmu un aktieri. Balsojuma rezultāti tiks nosūtīti uz festivāla centrālo biroju Ņujorkā, kur, apkopojot skatītāju balsis no visas pasaules, tiks noteikti festivāla uzvarētāji. Skates noslēguma seanss Latvijā tradicionāli notiks kinoteātrī Splendid Palace sestdien, 3. oktobrī, plkst. 19.00, vēsta festivāla rīkotāju pārstāve Iveta Dortāne.

“Īsfilmu žanrs ir īpašs – filmas ir kā mazās formas meistardarbi, kur dažās minūtēs režisoram ir jāpaspēj izstāstīt viss stāsts, izmantojot viņam pieejamos izteiksmes līdzekļus,” stāsta festivāla organizētājs Latvijā Staņislavs Tokalovs. “Festivālu Rīgā un Latvijā rīkojam jau ceturto gadu, un jāteic, ka mūsu skatītāji ar katru gadu kļūst aktīvāki – gan skaita ziņā, gan iesaistoties norisē – pēc programmas noskatīšanās diskutē, apspriež filmas, aktīvi piedalās balsojumā,” norāda S. Tokalovs.

Festivāla organizētāju mērķis – apvienot kinoskatītājus visā pasaulē un atbalstīt talantīgus gan debitantus, gan jau pieredzējušus režisorus, dodot viņiem iespēju demonstrēt savus jaunākos darbus, atklāt sev jaunu auditoriju.

Šogad Manhattan Short birojs Ņujorkā saņēma rekordlielu filmu skaitu – 678 filmas no 52 valstīm. Organizatori atzīmē, ka 18 pastāvēšanas gadu laikā šogad ir visspēcīgākā programma, kura no pirmās līdz pat pēdējai sekundei saista visu vecumu skatītāju uzmanību. Režisoru meistarība, talantīgi scenāriji un stāstu universālums – tie ir faktori, kas apvieno 10 filmas finālistes no astoņām valstīm, starp kurām pirmoreiz finālā ir arī Turcija un Kosova. Daudzas no filmām jau ir guvušas balvas prestižos kinofestivālos.

Šogad Manhetenas īsfilmu festivāls visā pasaulē – vairāk nekā 250 pilsētās – norisinās no 25. septembra līdz 4. oktobrim. Pasaules kinoteātros skatītāji saņems balsošanas kartīti, kurā būs jāatzīmē tikai viena – labākā, pēc katra domām, filma, gan arī, viņaprāt, izcilākais aktieris vai aktrise. Uzvarētāji tiks paziņoti 5. oktobrī.

Šogad jau tradicionāli Manhetenas īsfilmu festivāls notiek lielākajās Latvijas pilsētās un pirmoreiz arī Jūrmalā. Seansu datumi:

  • Rīgā kino Splendid Palace 3. oktobrī plkst. 19.00
  • Jūrmalas kultūras centrā 4. oktobrī plkst. 13.00
  • Liepājā Kinoballe 2. oktobrī plkst. 19.40
  • Ventspilī Kino Rio 29., 30. septembrī un 1. oktobrī plkst. 17.30
  • Daugavpilī New Europe Cinemas 2., 3., 4. oktobrī plkst. 19.00
  • Rēzeknē Latgales vēstniecībā GORS 2., 3.,4. oktobrī plkst. 18.00

Pasākuma valoda: angļu, ar latviešu un krievu subtitriem. Programmas garums: 2 stundas 27 minūtes.

Biļetes uz kinofestivāla Manhattan Short seansu Rīgā var iegādāties ekase.lv vai divas stundas pirms seansa Kino Splendid Palace kasē, Elizabetes ielā 61. Biļetes cena – 7,50 eiro, festivāla dienā – 8,90 eiro. Latvijas pilsētās – biļetes kinoteātru kasēs (cenas 2,50-6 eiro).

Papildu informācija: manhattanshort.com

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas