Jūrmalas Kūrorta svētkos ar vērienu atklāj vasaru

0 komentāri
Jūrmalas Kūrorta svētkos ar vērienu atklāj vasaru
Foto: Jūrmalas pilsētas dome

Sestdien, 28. maijā, siltākajā šā gada dienā, ar bagātīgu svētku programmu visas dienas garumā un Laimas Vaikules koncertu Majoru pludmalē Jūrmalas Kūrorta svētkos tika svinēts vasaras sākums. Saulei rietot, īpašu koncertu savai pilsētai Jūrmalai sniedza dziedātāja Laima Vaikule, bet pirms viņas uzstājās grupa Carnival Youth. Svētku noslēguma koncertu un krāšņo uguņošanu kopumā skatīja apmēram 25 000 apmeklētāju.

Jūrmalas Kūrorta svētku dienas gaitā uz lielās skatuves Majoru pludmalē kāpa arī tādi Latvijā iemīļoti mākslinieki kā Edavārdi, Triānas Parks, Olas un šā gada Eirovīzijas pārstāvis Justs, īpaši priecējot ZZ Festivāla dalībniekus. Par Kūrorta svētku atmosfēru rūpējās Arturs Skrastiņš, par muzikālo pavadījumu pludmalē – DJ Toms Grēviņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Grupa Carnival Youth pēc atgriešanās no Eiropas koncerttūres priecājās pirmo reizi koncertēt Jūrmalas pludmalē. Savukārt jūrmalniece, izcilā dziedātāja Laima Vaikule pirmo reizi ar koncertu uzstājās jūras krastā. Estrādes dīvai pievienojās arī dziedātājs Jānis Stībelis. Svētku noslēgumā jūrā bija vērojama krāšņa uguņošana īpaši Jūrmalai veltītu dziesmu pavadījumā, ko aranžējis mūziķis un komponists Kristaps Krievkalns.

Foto

Diena kūrortpilsētā sākās ar vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu pasākumu ZZ Festivāls, ko atklāja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Daudzveidīgi pasākumi bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, notika ne vien Majoru pludmalē, bet arī Dzintaru pludmalē, Dzintaru Mežaparkā, visā Jomas ielas garumā un Horna dārzā.

Foto

”Jūrmalas Kūrorta svētki ir mūsu pilsētas lielākie svētki, kas iezīmē gada perioda sākumu, kad visa šeit ir visvairāk – saules, prieka, pasākumu un arī darba. Vasaras iesākums ir izdevies grandiozs un varu droši teikt, ka visa vasara būs dažādu kultūras, mākslas un izklaides notikumu, kā arī sportisku aktivitāšu bagāta – gan jūrmalniekiem, gan ikvienam pilsētas viesim,” atklāja Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

Jūrmalas Kūrorta svētku ietvaros atvērto durvju dienu rīkoja Dzintaru koncertzāle – ikvienam bija iespējams aplūkot pērn rekonstruēto Mazo zāli, izstaigāt citas telpas un pabūt arī uz skatuves Lielajā zālē. Tradicionālajā svētku gājienā devās vairāk nekā 2500 dalībnieku no aptuveni 100 Jūrmalas kolektīviem un organizācijām. Svētku gājiena atraktīvākā dalībnieka titulu un tēlnieces, jūrmalnieces Olgas Šilovas veidoto ceļojošo Jūrmalas pilsētas kausu saņēma airēšanas klubs Majori.

Visu dienu Jūrmalas Kūrorta svētkos darbojās arī Jūrmalas svētku reportieri – Jūrmalas skolēni, kuri bija iemūžināja svētkus foto, video un aprakstu veidā. Jūrmalas svētku reportiere Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 8. klases skolniece Rūta Aizupiete neslēpa prieku par pasākumu: ”Jūrmalas Kūrorta svētki bija tik tiešām lielisks un iespaidīgs vasaras atklāšanas pasākums! Vislielākos iespaidus atstāja koncerti un aktivitātes pludmalē. Mans gaidītākais Jūrmalas Kūrorta svētku notikums – iemīļotās grupas Carnival Youth koncerts. Uz to bija sapulcējušies liels skaits cilvēku, kas dziedāja līdzi, dejoja un vienkārši izbaudīja skaistu mūziku un vakaru. Koncerta laikā varēja just, kāda pozitīva enerģija plūst no visiem. Neaprakstāmi! Jūrmalas Kūrorta svētkus noslēdza Laimas Vaikules koncerts un svētku uguņošana. Vai tas nav fantastiski? Tādi notikumi, koncerti un sajūsmināti cilvēki apkārt! Vai tas neizklausās pēc lieliskas vasaras atklāšanas Jūrmalā?”

Foto

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas