JRT pirmizrādi piedzīvos Kontrabass režisora Ģirta Ēča režijā

0 komentāri
JRT pirmizrādi piedzīvos Kontrabass režisora Ģirta Ēča režijā
Foto: Inga Erdmane

Šodien, 12. decembrī, Jaunā Rīgas teātra (JRT) Mazajā zālē notiks vācu rakstnieka Patrika Zīskinda lugas Kontrabass pirmizrāde. Izrādes režisors – Ģirts Ēcis, viņš arī iestudējuma scenogrāfs, titullomā – aktieris Gatis Gāga.

”Kāds ir pats kontrabass? Ja Jums ir viesi, viņš tūlīt lien priekšplānā. Visi nepārtraukti runā tikai par viņu. Ja Jūs gribat būt divatā ar sievieti, viņš stāv blakus un uzrauga, kas notiek. Jūs kļūstat intīms – viņš noskatās,” vēsta fragments no lugas Kontrabass.

Izrāde ir par cilvēku, kurš palicis viens ar sevi, mūziku un Visumu. Laimīgais…

”Izvēloties, vecākiem par spīti, muzikanta karjeru un visneparocīgāko, solo spēlei vismazāk atbilstošāko instrumentu, cilvēks pats sevi nolemj bezgala vienmuļai un vientuļai dzīvei – kā vecai lampiņai, kura deg pamestas mājas pagrabā, un vienīgais, kas var mainīt šo dzīvi, ir briesmīgs noziegums,” komentē režisors Ģ. Ēcis.

”Vai jūs esat laimīgi? Vai dzīvē darāt to, kas vislabāk atbilst jūsu talantiem un spējām? Vai esat kādreiz padomājuši par reiz jaunībā izdarītās izvēles sekām? Jums derētu par to padomāt,” teic aktieris G. Gāga. ”Pat, ja tas jūs tiešā veidā neskar, jūs nekad neesat pasargāti no negaidītiem pārsteigumiem. Jo cilvēku apkārt ir tik daudz, un katrs ir citādāks, un dažreiz kāda rīcība mēdz būt ļoti neprognozējama, jo kādam varbūt vienkārši nav vairs atpakaļceļa, lai labotu reiz pieļauto kļūdu. Bet varbūt kļūdas nemaz nav? Kas mums atliek? Nekā daudz. Samierināties vai arī ne.”

Izrādes iestudēšanas tiesības izsniedzis Diogenes Verlag AG Zürich.

Biļetes JRT kasē un internetā biletes.jrt.lv ir nopērkamas uz 13., 17., 18., 21. un 23. decembra izrādēm.

Plašāka informācija par iestudējumu teātra mājaslapā: jrt.lv/kontrabass.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas