Joņeva un Lāča Bārdas stāstīs par vīriešu kompleksiem un varu

0 komentāri

18. aprīlī Dirty Deal Teatro pirmizrādi piedzīvos Jāņa Joņeva un Mārča Lāča melnā komēdija Bārdas. Jauniestudējums vēstīs par vīriešiem un viņu attiecībām ar varu, tradīcijām un kompleksiem, informē teātrī.

Izrāde stāsta par jaunu pasauli, kurā varu pārņēmuši bārdaiņi. Visnežēlīgākais, sīkstākais un vīrišķīgākais ir Melno bārdu klans. Slepenpolicijas Šefa un viņa palīgu ikdiena paiet, atmaskojot viltbāržus un cīnoties pret rudbāržiem, sirmbāržiem, skābaržiem un citiem deģenerātiem. Dienā, kad Šefa nervi neiztur, viņš veic vistumšākās, melnākās maģijas rituālu – izsauc Melno Bārddzini.

Izrādes dramaturgs Jānis Joņevs guvis plašu atzinību ar romānu Jelgava 94, par ko autors apbalvots ar Latvijas Literatūras gada balvu un Eiropas Savienības literatūras balvu. Izrāde Bārdas ir J. Joņeva debija dramaturģijā.

Par jauno izrādi rakstnieks stāsta: ”Mārča vīzija mani apbūra, un es iekāpu vai varbūt iekritu nezināmajā, tas ir, teātrī. Tas ir mūsu kopdarbs. Man personīgi tuvākais motīvs laikam ir cilvēku nespēja, pat nevēlēšanās būt brīvam. Un, protams, bārda – tā ir lieta, ar ko beidzot bija kaut kas jādara.”

Pie iestudējuma dramaturģijas J. Joņevs strādājis kopā ar režisoru Mārci Lāci, kurš radījis jau vairākus spilgtus iestudējumus Dirty Deal Teatro, Latvijas Nacionālajā teātrī un Liepājas teātrī.

”Galvenais, par ko vēlējos runāt šajā izrādē, ir jautājums – cik daudz savā dzīvē mēs tiešām nosakām paši? Un cik lielā mērā mūsu vēlmes nosaka citi, paģērot, ka tā ir norma vai aktualitāte? Kur beidzas ”viņu” uzskati un sākas mūsu? Ēdiens, apģērbs, frizūra, darbs, attiecības ir tikai neliela daļa no visa lielā piemēru klāsta. Padomājiet par to, un, iespējams, jums kļūs neomulīgi, saprotot, ka jau kopš neatminamiem laikiem jūs eksistējat kā citu propagandas upuris,” izrādes Bārdas ieceri atklāj M. Lācis.

Izrādes scenogrāfiju veidojuši Jānis Bijubens un Aivars Žukovskis, mūzikas autors ir Toms Auniņš. Galvenās lomas atveido Armands Berģis, Raimonds Celms, Jānis Kronis, NIKO un Kārlis Tols.

Izrāde tiks spēlēta 18. un 19. aprīlī, 6. un 8. maijā, 8. un 9. jūnijā.

Izrādi neiesaka skatītājiem, kas jaunāki par 16 gadiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas