Izdota grāmata par “Čikāgas piecīšiem”

0 komentāri

Leģendārajam latviešu ansamblim ”Čikāgas piecīši” šoruden īpaši ražas svētki – vienlaikus nāk klajā divas grāmatas: Alberta Legzdiņa  ”Čikāgas Piecīšu brīnišķīgie piedzīvojumi” un ”Hei lailī un citas Čikāgas Piecīšu dziesmas” dziesmu krājums.

Caur piedzīvojumu grāmatu “Čikāgas piecīšu” dvēsele, tās autors Alberts Legzdiņš ne tikai iedos krietnu humora vitamīna devu, bet arī paplašinās apvāršņus. Jo viņa stāsti balstīti reālajā latviešu dzīvē un vēsturiski objektīvos notikumos, turklāt vismaz trīs kontinentos, kur dzīvo latvieši. Lasiet un paildziniet savu mūžu! Smejiet – un paplašiniet apvāršņus!

Ansambļa dziedātās dziesmas jau sen kā folklorizējušās cauri laikiem, vienojot dažādu paaudžu latviešus svešumā un Latvijā. Dziesmu krājums “Hei lailī un citas Čikāgas Piecīšu dziesmas” piedāvā 119 ansambļa oriģināldziesmas, to tekstus un nošu rakstus, lai beidzot ieinteresētie izpildītāji ballītēs tās varētu atskaņot bez kļūdām. Grāmatas izdevējs – “Musica Baltica”.

Ansambļa dalībnieki ieradušies Latvijā un abu grāmatu atvēršanas svētkos tiktās ar saviem draugiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas