Hardija Lediņa kafejnīcā notiks romāna ZUN lasījums

0 komentāri
Hardija Lediņa kafejnīcā notiks romāna ZUN lasījums
Romāna ZUN burtnīcas Daces Lediņas veidotā ādas kastītē. Foto: Agnese Gulbe

Šodien, 9. aprīlī, pulksten 18.00 Hardija Lediņa kafejnīcā mūzikas veikalā Upe notiks otrs lasījums ciklā Četri gadalaiki. Atsevišķas Jura Boiko un Hardija Lediņa absurdā romāna ZUN nodaļas (burtnīcas) lasīs vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs un literāti Kārlis Vērdiņš, Aivars Eipurs un Liāna Langa.

Romāns ZUN tapis 1977.-1978. gadā, bet dienas gaismu ieraudzīja daudz vēlāk, kad to izdeva Laikmetīgās Mākslas centrs saistībā ar izstādi Robežpārkāpēji 2005. gadā. Juris Boiko kopā ar klasesbiedru Hardiju Lediņu sacerēto darbu raksturojis kā kaut ko ”starp dzenbudismu un Kalifornijas hi-tech filozofiju.”

”Lasīt ZUN nozīmē piedalīties laikā, kas it kā ir pagājis (ārpusē), bet joprojām klātesošs (iekšienē). ZUN nav tikai teksts, kas dažkārt saskan ar kādu personiski pazīstamu situāciju vai notikumu, jo ārpus šiem gadījuma impulsiem ir vēl cits jēgas slānis. ZUN atrodamās norādes uz noteiktu laiku un telpu nav piesaistītas kādam pagātnes fragmentam, jo tas ir laiks, kas nav pagājis vai zudis. Šis romāns nav bēgšana izdomātā realitātē, jo no sevis aizbēgt nav iespējams – var tikai paskatīties uz sevi no malas. Tāpēc lasot ZUN, “nekad nelej ūdeni garām puķu podam”,” saka Mārtiņš Mintaurs.

Savukārt Kārlis Vērdiņš paskaidro: “Romānu ZUN es neuztveru kā romānu, bet drīzāk kā avangardisku valodas eksperimentu, kura tīšās nepareizības un normu pārkāpšanas iepazīšana sniedz mazu apskaidrības brīdi. Tādēļ vēlos skaitīt šo postmoderno mantru kopā ar domubiedriem.”

”Mana motivācija: cieņa pret Hārdiju Lediņu un Juri Boiko, un to, ko viņi darīja. Lasījums būs mēģinājums ielēkt laivā, zinot, ka tā jau aizpeldējusi,” apliecina Aivars Eipurs.

Ieeja pasākumā ir bez maksas. To organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Hardija Lediņa gada ietvaros.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas