Gotiskā roka leģenda The Sisters of Mercy uzstāsies Rīgā

0 komentāri

Trešdien, 3. augustā, koncertzālē Palladium uzstāsies gotiskā roka leģenda – The Sisters Of Mercy. Koncertu rīko festivāla Live Fest komanda.

Grupu 1977. gadā Līdsā, Lielbritānijā izveidoja divi domubiedri Endrjū Eldričs (Andrew Eldritch) un Gerijs Markss (Gary Marx), taču visu šo gadu garumā tikai Eldričs un kopš 1981. gada viņa cīņu biedrs – bungmašīna Doktor Avalanche ir vienīgie pastāvīgie The Sisters Of Mercy dalībnieki. Protams, bungmašīnu par dalībnieku dēvēt nav īsti korekti, taču tieši Eldriča Doktor Avalanche programmētie bungu ritmi kopā ar dziedātāja dobjo baritonu veido The Sisters Of Mercy muzikālo ietvaru. Šodien gan analogā bungmašīna aizvietota ar trim MacBook Pro datoriem.

Koncertos Eldričam asistē arī divi ģitāristi – Bens Kristo (Ben Christo) un Kriss Katalists (Chris Catalyst).

Grupa savu komerciālo izrāvienu piedzīvoja 1983. gadā ar singlu Temple of Love, savaldzinot gotiskā roka fanu pulku ar postpanka, gospeļa un popmūzikas sakausējumu. Tam sekoja virkne citu populāru dziesmu – The Corrosion, Domination, More u.c., nostiprinot grupas pozīcijas abpus okeānam.

Video: Sisters Of Mercy – Temple of Love

1990. gadā klajā nāca grupas trešais un kā vēlāk izrādīsies pēdējais albums Vision Love. Tā veicināšanas turnejā grupa devās kopā ar politiskā repa grupu Public Enemy, tādējādi netieši provocējot abu grupu fanu sadursmes koncertos. Turneja pusceļā tika atcelta. Paralēli grupai sākās nesaskaņas arī ar izdevniecību EastWest Records, un tikai 1997. gadā Eldričs atbrīvojās no līgumsaistībām ar izdevējiem. Tā vietā lai beidzot ierakstītu un izdotu jaunu albumu, Eldričs atteicās “spēlēt pēc noteikumiem”, un līdz pat šai baltai dienai nav ierakstījis un izdevis nevienu jaunu dziesmu.

Koncertos grupa izpilda gan muzikālo materiālu, kas klausītājiem ir jau zināms no ierakstiem, gan dziesmas, kas tapušas pēdējos gados, bet ierakstu veidā nav fiksētas.

Biļetes no 25. maija pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas