Godināti labākie filmu tehniskie sasniegumi

0 komentāri

Jau nākamnedēļ gaidāms viens no svarīgākajiem notikumiem kino nozarē – Oskara balvu pasniegšana. Gaidot to, notikusi balvu pasniegšana labākajiem grafiskajiem un tehniskajiem speciālistiem. Bez viņu darba mūsdienās filmas vairs nav iedomājamas.

Lai gan ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars galvenokārt tiek pasniegtas labākajiem aktieriem un režisoriem, bez inovācijām tehnoloģiju jomās un specefektos filmas nav iedomājamas. Tādēļ dažas dienas pirms Oskaru pasniegšanas, sadalītas balvas labākajiem tehniskajiem izgudrojumiem, kas tiek izmantoti Holivudas kinofilmās. Desmitiem zinātnisko un tehnisko sasniegumu godāja īpašā ceremonijā Beverlihilzā, ko vadīja aktieri Džeisons Sīgals un Olīvija Manna.

Tehniskā komanda dara daudz lielāku darbu nekā varētu domāt, īpaši šajā digitālajā laikmetā, un tas, ko viņi paveic, ir sava veida burvestība.

Līdz ar citiem balvas ieguva arī Ronads Malets un Kristofers Breglers, kuri izveidojuši īpašu ģeometrijas un gaismas izsekošanas ierīci, ko tagad veiksmīgi izmanto daudzās filmās. Vēl kāda dizaineru komanda, kas tika apbalvota ceremonijā, izveidojusi tekstūras printēšanas ierīci, kas veiksmīgi tiek izmantota tādās filmās kā Kapteinis Amerika un Avatars.

Kopumā tika pasniegtas 33 balvas, un tagad visa uzmanība Oskara balvu pasniegšanai, kas norisināsies nākamsvētdien, 28. februārī.

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas