Galerijā Istaba atklās Ingas Brīniņas personālizstādi Meža meita

0 komentāri

Galerijā Istaba no 19. janvāra līdz 21. februārim būs skatāma Ingas Brīniņas personālizstāde Meža meita.

Ingas Brīniņas personālizstāde Meža meita apliecina mākslinieces vadmotīvu mākslā – skatīties un ieraudzīt, sajust dabas pulsu un dalīties pieredzētajā, akcentē galerijas Istaba vadītāja Linda Lūse.

”Jau 30 gadus dzīvoju vectēva celtajos Ojāros Pūrē, meža ielokā. Iedvesmas avots ir daba visapkārt – egles, bērzi, atspīdumi ūdeņos, sūnu un mizu faktūras, tāpēc dažkārt arī jūtos kā meža meita. Joprojām saistošas ir atstātās pēdas un nospiedumi, kas atrod vietu keramikas šķīvjos. Studijās dodos ar eļļas krāsām un molbertu, vēlāk darbnīcā tās pārtop gobelēnos un gleznu batikās.

Skaistums uzrunā mūs visus, māksliniekam ir tā privilēģija to attēlot krāsās un faktūrās. Manos darbos jau ilgāku laiku dominē zaļā krāsa. Tas varētu nozīmēt būt draugos ar dabu un justies kā tās sastāvdaļai. Radošajā procesā ir sajūta, ka nokļūsti tai tuvāk un saņem daļu dabas enerģijas. Lai attēlotu zaļu lapu, uz brīdi pašai par tādu jākļūst,” stāsta māksliniece.

Inga Brīniņa beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļu (1976), Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļu (1981), 2003. gadā aizstāvēts maģistra darbs ,Mākslinieku darbs Kurzemes mākslas skolās. 1991. gadā uzņemta Mākslinieku savienībā. No 1994. gada – Latvijas tekstilmākslinieku asociācijas biedre. Kopš 1978.g. piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs (to skaits sniedzas pāri 60), sarīkotas vairākas personālizstādes. No 1992.g. strādā Kandavas mākslas skolā, pasniedz zīmēšanu, gleznošanu, kompozīciju, mākslas valodas pamatus, keramiku un tekstilmākslu. Biedrības Tukuma Tēlotājmākslas Studija vadītāja.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas